Blog Image

Termal Kamera Sistemleri

Termal kamera sistemleri, güvenlik ihtiyacının artması ile günümüz teknolojisi sayesinde her yerde kullanılabilir hale gelmiştir. Çeşitli özelliklere sahip güvenlik kameraları, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pandemi sürecinde önemi gittikçe artan güvenlik sistemlerinden biri olan termal kamera sistemi, sahip oldukları teknik özellikler sayesinde AVM, plaza, iş yerleri gibi birçok mekanda tercih edilir.

 

Hikvision Ateş Ölçer Termal Kamera

Hikvision Ateş Ölçer Termal Kamera modelleri, en çok tercih edilen termal kamera sistemlerinden biridir. Restoran, kafe gibi işletmelerin yanı sıra sağlık ocağı veya hastanelerde de kullanılır. Sahip olduğu termografik vücut sıcaklığı ölçüm özelliği sayesinde algılanan vücut ısısını eş zamanlı olarak ekrana yansıtır ve ayarlanan ideal vücut sıcaklığı ile karşılaştırır. Aynı zamanda kalabalık içerisinde vücut ısısının normalden yüksek olduğu insanları saptayarak dokunmatik ekran üzerinden bildirir. AVM gibi kalabalık mekanlarda insanları uzaktan takip etmek için kullanılan Hikvision Ateş Ölçer Termal Kamera sistemini, 0.3 ila 1.8 metre takip mesafesi sayesinde geniş alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sahip olduğu sesli alarm özelliği ile algıladığı tehditleri uyarı sesi ile anında bildirir.

 

Dahua Ateş Ölçer Termal Kamera

Dahua Ateş Ölçer Termal Kamera sistemi, sahip oldukları yüksek çözünürlüklü ısı algılama özellikleri sayesinde endüstriyel kullanıma oldukça uygundur. Fabrikalarda azami ısıyı denetlemek ve kontrol altında tutmak amacıyla kullanılan bu sistemler, iç ısıyı kontrol altında tutar ve istenmeyen durumlarda uyarı verir. Bu nedenle geniş arazilerde yangın kontrolünde kullanabilirsiniz. Elektrik endüstrisinden orman yangın kontrolüne kadar geniş bir kullanım alanı bulunan Dahua Termal Kamera sistemleri, gaz ve elektrik kaçaklarının her daim denetim altında tutulmasını sağlar. Konut güvenliği amacıyla da kullanılan bu kameralar dış mekanlardaki sıcaklık değişimlerini eş zamanlı olarak algılayarak çalışır. Uzun mesafedeki ani sıcaklık değişimlerini algılayarak sesli uyarı verir.

Termal kamera fiyatları, ısı algılama mesafesi ve alarm sistemlerine göre değişiklik gösterir. Her türlü güvenlik amacına hizmet eden termal ateş ölçer kamera sistemleri, sıcaklık ölçümünde yüksek oranda doğruluk payına sahiptir. Siz de geniş bir kullanım alanı bulunan Mavi Alarm termal kamera sistemlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun alarm sistemini sipariş edebilirsiniz.