AHD Analog HD Kamera Sistemi

Analog Kamera Sistemleri, güvenlik kameraları üzerinden DVR kayıt cihazlarına HD, Full HD ve 4K çözünürlükte video aktarmak için koaksiyel kabloları kullanan analog yüksek çözünürlüklü kapalı devre televizyon yani CCTV video izleme standardıdır. 720p, 1080p ve yüksek çözünürlüklerindeki 4K kaliteyi desteklemektedir.

 

Analog Kameralar geleneksel olarak analog CCTV kameralarda olduğu gibi koaksiyel kablo ve genel olarak RG59 ya da RG6 koaksiyel kablolar ile DVR' lara bağlanmaktadırlar. Bu kablolar DVR' lara bağlanır. AHD' nin HD ve Full HD kameralar üzerinde yani orta güvenlik kamerası standartlarının üstünde başka tür bir HD avantajlardan biri, RG59 koaksiyel kablolar video kaybı yaşanmadan uzun mesafeler üzerinden çalıştırılabilmekte. Maksimum 300 metreye kadar RG59 koaksiyel kablo tercih edilebilir ve RG6-U6 kablo ile beraber mesafe 1km ye kadar çıkabilir.

 

Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu teknoloji ile beraber mevcut kameraya bir değişim uygulamak istediğiniz takdirde herhangi bir altyapı değişikliğine bile gerek kalmadan mevcut koaksiyel kablolar ile beraber kullanıma sunulabilir. Mekanınızda mevcut bir kamera sistemi bulunuyorsa ve bunu HD ya da Full HD güvenlik kamerası sistemleri ile değiştirmek isterseniz yapmanız gereken sadece cihaz değişimi olacaktır. Sistemin geliştirilmesi esnasında birden fazla teknoloji tercih edilerek, bu teknolojilerin HD-SDI, HD-CVI, AHD ve HD-TVI olaak farklı isimlendirildiğini görebiliriz. Bunun haricinde analog sistemlerde gizli kamera olarak isimlendirilmiş olan duman ya da hareket dedektörü görümü kameralar mevcuttur.

 

Üretilen teknolojiler arasında en yaygını HD-TVI ve AHD teknolojileridir. Bu iki teknoloji geçmişle kıyasla aynı altyapıyı kullanmaktadır ve Analog HD teknolojisi ile beraber 4K çözünürlükte görüntü elde eden çözümler sunar.

 

Mekanınızda yer alan güvenlik kameraları, hangi teknolojiye sahip olursa olsun HD-TVI DVR kayıt cihazları tüm bu ürünlerin tek bir cihaz üzerinden yönetimini mümkün kılmış olduğunu söyleyebiliriz Analog HD sistemler, IP Network sistemlere nazaran çok daha hızlı görüntü işleme teknolojisine sahip olma haricinde daha düşük bant gereksinimi ile çalışmaktadırlar. Analog sistemlerde HD DVR kayıt cihazlarnın kamera kayıt kapasiteleri toplamda 32 kanal ile sınırlandırılmakla beraber, biz sizlere 16 kanal DVR kayıt cihazlarını tavsiye ederiz. Mavi Alarm güvenlik sistemlerini seçerek siz de kalitenin farkını doruklarınızda yaşayabilirsiniz.