AHD Analog HD Kamera Sistemi

AHD kamera sistemi, piyasada Analog HD, HD-TVI ve HD-CVI Kamera sistemi olarak bilinir. Bunlar, analog görüntülerin koaksiyel kablolar aracılığıyla 500 metrelik mesafeye kadar işlenmesi, sayısala çevirilerek sıkıştırılması ve bünyesindeki sabit diskler içerisinde kayıt altına alınmasını sağlayan ve bu görüntüler talep edildiğinde 720p, 1080p ve 4K çözünürlükle istemcilere gönderebilen sistemlerdir.

AHD kamera sistemi, gelişmiş Y / C sinyal filtreleme teknolojisini kullanarak renk kirliliğini azaltır ve daha yüksek oranda görüntü çözünürlüğü sağlar. Sıkıştırılmamış video özelliği sayesinde eş zamanlı gönderim imkanı sunan bu kamera sistemleri video gecikme sorunlarını da ortadan kaldırır.

HD kalitesinde ve yüksek çözünürlüklü görüntü sunan AHD kamera sistemleri mobil telefon veya diğer akıllı cihazlar ile kolayca takip edilebilir. Kullanışlı özellikleri nedeniyle en çok tercih edilen kamera sistemlerden biridir.

Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu teknoloji ile beraber mevcut kameraya bir değişim uygulamak istediğiniz takdirde herhangi bir altyapı değişikliğine bile gerek kalmadan mevcut koaksiyel kablolar ile beraber kullanıma sunulabilir. Mekanınızda mevcut bir kamera sistemi bulunuyorsa ve bunu HD ya da Full HD güvenlik kamerası sistemleri ile değiştirmek isterseniz yapmanız gereken sadece cihaz değişimi olacaktır. Sistemin geliştirilmesi esnasında birden fazla teknoloji tercih edilerek, bu teknolojilerin HD-SDI, HD-CVI, AHD ve HD-TVI olaak farklı isimlendirildiğini görebiliriz. Bunun haricinde analog sistemlerde gizli kamera olarak isimlendirilmiş olan duman ya da hareket dedektörü görümü kameralar mevcuttur.

 

AHD Kamera Kullanım Alanları

AHD kamera sistemleri; ev, okul, iş yeri, otopark ve AVM gibi her mekana uygun olarak tasarlanır. AHD kamera sistemleri seçilirken mekandaki ışık yoğunluğu, kameranın çözünürlük ve ışık ihtiyacının kullanılacak mekana uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca, loş veya karanlık bir mekanda kullanılacak kameraların kaliteli olması çok önemlidir. Fiyat ekonomisi tercih sebeplerinden olup, alt yapı maliyeti network sistemlerden fazla olabilir. Koaksiyel kablonun direk kaydedici cihaza bağlanma mecburiyeti vardır ve uzun metrajlarda kullanılacak kablonun kalitesi alınacak görüntünün kalitesine direk etki eder.

 

AHD Kameraların Avantajları

Yüksek Çözünürlüğe Sahip Olmaları: AHD kamera sistemi; yüksek görüntü çözünürlüğünün yanı sıra daha iyi görüntü üretimi, gelişmiş sinyal filtreleme ve 3B gürültü azaltma özelliği sunar.

Uzun Menzilli İletim Mesafesi: 75ohm koaksiyel kablo üzerinden 500 metre mesafeye kadar sinyal gönderir ve kablonun kalitesi görüntüye direk etki eder.

Video Gecikmesi Yaşanmaz: Sıkıştırılmamış video özelliği sayesinde gerçek zamanlı görüntüleme ve izleme imkanı sunar.

Kolay Kurulum: AHD kamera sistemleri kolayca kurulup, DVR kayıt cihazına bağlantısı ile hızlıca kullanılabilir.

Düşük Maliyet: Uygun fiyata 4K yüksek çözünürlüğe kadar görüntü kalitesi sunarlar.

 

Üretilen teknolojiler arasında en yaygını HD-TVI ve AHD teknolojileridir. Bu iki teknoloji geçmişle kıyasla aynı altyapıyı kullanmaktadır ve Analog HD teknolojisi ile beraber 4K çözünürlükte görüntü elde eden çözümler sunar.

Mekanınızda yer alan güvenlik kameraları, hangi teknolojiye sahip olursa olsun HD-TVI DVR kayıt cihazları tüm bu ürünlerin tek bir cihaz üzerinden yönetimini mümkün kılmış olduğunu söyleyebiliriz Analog HD sistemler, IP Network sistemlere nazaran çok daha hızlı görüntü işleme teknolojisine sahip olma haricinde daha düşük bant gereksinimi ile çalışmaktadırlar. Analog sistemlerde HD DVR kayıt cihazlarnın kamera kayıt kapasiteleri toplamda 32 kanal ile sınırlandırılmakla beraber, biz sizlere 16 kanal DVR kayıt cihazlarını tavsiye ederiz. Mavi Alarm güvenlik sistemlerini seçerek siz de kalitenin farkını doruklarınızda yaşayabilirsiniz.