Kişi Sayma Sistemleri

AVM Alışveriş Merkezleri ve işletmelerde mağaza içerisine giren kişilerin sayılarını belirlemek amaçlı geliştirilen bu sistem günümüzde kişi saymanın haricinde toplu dolaşım alanlarında kişi sınırlaması içinde kullanılabilir.

 

Global bir kriz olan Korona vakası toplu dolaşım alanlarında riski artmakta olup, kişi sayma kamerası ile AVM gibi alanlarda kişi sınırlaması yapılabilir. Birden çok giriş ve çıkışı olan alanlarda merkezi bir noktadan tüm noktaların giriş ve çıkış bilgilerini alıp, içeride bulunan kişi saysını anlık görebilirsiniz. İçeride bulunan kişi sayısının yanı sıra içeride olması gereken kişi sayısında da sınırlama yapıp, belirlenen kişi sayısından sonra giriş noktaları otomatik olarak kapatılabilir veya ilgili yerlere bildirimler yapabilir. 

 

Kişi Sayma Sistemi

En son görüntü işleme teknolojileri kullanılıp arzu edilen her nokta için geçen insanları saya ve en ince detayına kadar sayma raporları adresinize iletilmiş olur. Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde ve her türlü özel, kamu alanında yüzde 95 ve üzerinde doğruluk payı ile dünyanın her yerinden erişim imkanı olan sayma raporları ile beraber eksiksiz ve etkili olarak, faydalı bir çözüm sunulmaktadır.

Kişi sayma sistemleri, IP kameralar bir sensör olarak kullanılmakta ve piyasada yer alan insan sayma sistemleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Tek bir bilgiyasar üzerinden tüm noktalara erişilmekte ve kameradan gelen görüntüler analiz edilip yüzde 95'in üzerindeki bir doğruluk oranı ile insan sayma ve raporlama işlemi gerçekleşmektedir.

Son teknoloji kullanılıp, yapay zeka ve yapay görme algoritmaları ile beraber kalabalık olan giriş ve çıkışların olduğu anlar ile gölgeli ortamlarda bile herhangi bir performans kaybı yaşanmadan çalışır. Birbirlerine sarılarak geçmekte olan kişiler, aynı anda farklı yönlerden geçmekte olan kişiler de en iyi şekilde ayırt edilir.

 

 

 

 

 

 

 

Kişi Sayma Sistemleri Faydaları Nelerdir?

İşletmenin çok ya da az ziyaret aldığı zaman dilimi, Farklı yer ve zamanlardaki insan sayma sonuçlarını kıyaslama, dekorasyon farklılıkları ve kampanyaların ziyaretçi miktarına etkisini bakma, Tek bir merkezden üzerinden farklı yerdeki insan sayma raporlarını elde etme.

 

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübemize dayanarak MaviAlarm olarak sizlere en iyi çözümleri sunarız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri ile müşterilerin her risk için tedbir almasını sağlarız.