Kablolu Alarm Sistemleri

 

Kablolu alarm sistemleri ev ve işyerleri için hırsızlık, soygun, yangın, gasp ve haneye erişme gibi durumlarda mekanların güvenliğinin sağlanması için geliştirilmiş olan her bir dedektör kontrol paneline fiziksel kablo ile bağlanan sistemlere verilen isimdir. Kablolu sistemler bilinen en güvenilir sistemler olup, tüm alarm durumları için geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Kablolu alarm sistemleri, birçok teknoloji gelişimi gibi seneler geliştikçe özellikle fiyatı ve dağıtımı konusunda daha ulaşımı kolay bir şekilde yaşama giriş yapmıştır. Alam sistemi çoğu kişinin yaşayabileceği fakat beklenmedik bir anda hayatı daha kolay ve güvenli bir hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır.

 

Kablolu alarm sistemleri genel olarak; Yangın ve doğal afet, Hırsızlık, Acil Sağlık ve Gaz kaçağı gibi mekanlarda temel tehdit ve kaza unsurlarından korunma amaçlı tasarlanır. Bunların her biri için farklı özelliklerdeki dedektörler tercih edilebilir ya da şirketimizin beraber sunduğu çözümler ile apartman ya da işyerlerindeki geniş alanlarda güvenlik sağlanabilir.

 

Kablolu alarm sistemleri özelliklere göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her durum karşısında özel olarak alarm sistemleri bulunur ve bu farklı durumları algılayabilen farklı sensörler bulunur. Hareket sensörleri, mantetik kontaklar, cam kırılma dedektörleri ve para tuzağı gibi birçok sensörlerü içinde barındıran hırsız alarm sistemleri sinyal göndererek alarm zilini çalıştırır ve sirenler çalışmaya başlar. Bu sirenler ile beraber caydırıcı özellikler sağlanır. Bunun haricinde abonelikler ile beraber aboneliğiniz bulunursa, alarm izleme merkezine siyal gönderilip ilgili birimler de evinize gönderilebilir.

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübemiz ile Mavi Alarm olarak sizlere en iyi çözümleri sunarız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri ile müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlarız. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik çözümleri sunarız.