Turnike Sistemleri

Kalabalık alanlarda kontrollü bir geçiş sağlaması, yetkili kişilerce kullanım, yetkisiz kişilere engel ve benzeri kontrol edilemesi istenen alanlarda en etkili çözüm geçiş turnikeleridir. Görsel olarak her mekana uygun mimari yapısı, Her kesimin kullanımı göz önünde bulundurulduğunda sağlamlığı ve tüm hava şartlarında çalışa bilme özellikleri sayesinde kolayca tüm alanlarda kullanılabilir. Mavi Alarm, turnike sistemlerinde sizlere kolaylıklar sağlayan bir alt yapı hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda size sunulan seçenekleri değerlendirmeniz halinde doğru sistemi kabul etmeniz mümkün olacaktır. Metro, tren, metrobüs istasyonları, ticaret merkezleri, stadyumlar, okullar ve benzeri yoğun giriş çıkış trafiği olan lokasyonlarda kontrollü geçişler için tasarlanmıştır.

Tripod Turnikeler bel hizasında olup, kiişlerin geçişlerinde bir mekanızmayı sürükleme mantığı ile geçişi sağlar ve bu mekanizma bir kişinin geçeceği ralıkta dönüşe izin verir. Diğer kişilerin geçişi mümkün olmayacak kadar kısa aralıklar ile turu tamamlar ve tekrar bir açılma komutu gelene kadar mekanizma kilit kalır. Yönetmelikler gereği elektrik kesintilerinde dönüş mekanizması herkesin geçişine izin verir ve elektrik kesintilerine karşı UPS güç kaynağı kullanımı daha uygundur. Harici bir kontak tan komut alabilen turnike sistmeleri Access Kontrol Sistemleri ile entegre olarak çalışabilir veya ( uzaktan kumanda & manuel buton ) harici bir kumanda ile geçişler kontrol edilebilir.

 

Boy Turnikeler geçiş yapacak kişilerin standart turnikelerin üzerinden atlama veya zorlama yöntemi ile geçiş yapma ihtimallerini ortadan kaldırma amaçlı geliştirilmiş olup, kişiler bir kafes içerisinden kontrollü geçecek şekilde tasarlanmıştır. Kafes alanı parmaklıklı yapıda dır ve içerisinde piskolojik olarak bir darlık yaşanmaz. Stadyum, Cezaevleri Arge Merkezleri ve benzeri yüksek güvenlik ihtiyacı olan yerlerde kullanımı yaygındır.

 

Hızlı Geçiş Turnikeler diğer turnike sistemleri gibi geçişlerin kontrollü olmasını sağlamanın yanında tepki süreleri ve çalışma mimari yapısı daha hızlı geçişler için tasarlanmıştır. her iki taraftan içe giren kanatlar ile girişler engellenecek kadar aralık kalır ve geçiş esnasında temas etmeden geçiş sağlayan bir üründür. Tripod turnikelerde mekanizmayı temas etmeden döndürülemezken bu sistemde bir motor ile kanatlar içe ve dışa çıkma prensibi sayesinde temassız hızlı bir geçiş sağlar. Aynı zamanda Hızlı geçiş turnikeleri arasında engelli vatandaşlarımız için geliştirilen ürünlerde mevcuttur. Engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyelerinin geçebileceği genişlikte bir alan bırakılır ve kolaylıkla bu alanı kullanıp geçişini sağlayabilir.