Kablosuz Kamera Sistemleri

Kablosuz Güvenlik Sistemleri kablo çekilmesi imkansız veya estetik olarak uygun olmayan alanlarda tercih edilir. Sistemin kablosuz olması ile birlikte IP teknolojiyi kullanır ve kablosuz ağın sinyalinin ulaştığı her alanda çalışabilir. 

Sistemin kablosuz çalışması altyapı maliyetlerinin de ortadan kalkması gibi avantajlar sağlayabildiği gibi kablosuz ağın kamera özelinde oluşturulması gerekmez. Oluşturulan kablosuz ağın kullanıcılar içinde kullanımı sağlanabilir. Genel olarak ev kullanıcıları için bilinen kablosuz sistemler endustriyel alanlarda da oldukça kullanılmakta olup, tüm ağ çözümlerinizi geniş bant kablosuz tercih edebilirsiniz.

Kablosuz güvenlik kamerası CCTV görüntü ve ses aktarımının kablo gerektirilmeden radyo dalgaları sayesinde iletilebilen güvenlik kamerası çeşididir. IP Network yapısındaki kablosuz kameraların bir çoğu güç bağlantısı için kablo tecih etmektedir. Bataryalı modeller bulunmuş olsa da mekanlar tarafında çok fazla tercih edilmez. Kablosuz aktarımla için WiFi, WiMax, 3G ve point to point gibi birçok iletişim teknolojisi kullanılabilir.

 

Kablosuz Kamera Sistemi Çözümleri

Ev, ofis, depo, öğrenci yurdu, kafe, alışveriş merkezi, hastane gibi çeşitli mekanlarda yaşanan olası güvenlik ihlallerine karşı önlem almak önemlidir. Şartlara uygun bir güvenlik sistemi seçmek gerekir. Yeni nesil teknolojinin günümüz dünyasına kazandırdığı güvenlik sistemleri arasında kablosuz kamera sistemi ön plana çıkar. Kablosuz kullanım olanağı, kamera sistemlerinin daha fonksiyonel olmasını sağlar. Ergonomik yapısıyla dikkat çeken modeller kendi güvenlik sisteminizi pratik bir şekilde kurmanızı kolaylaştırır. Kablosuz çalışan kamera modeli güvenliği sağlamasının yanı sıra kalabalık kablo görüntüsü oluşumunu da önleyerek yaşam alanlarının dağınık görünmesini engeller. Kablosuz güvenlik sistemi ev ve iş yerlerinin her yerine rahatlıkla konumlandırılabilir.

 

Günün Her Saatinde Kayıt Alan Kablosuz Güvenlik Kamerası

Gelişmiş görüntü teknolojisi ve ses sistemiyle beklentilerinizi karşılayan güvenlik sistemleri oldukça güçlü sinyallere sahiptir. Çift yönlü ses aktarımı yapabilen ürün seçenekleri kamera görüşüne giren her türlü sesi ve görüntüyü eksiksiz bir şekilde kaydeder. Akıllı cep telefonları ve bilgisayarlarınızda senkronize olabilen kamera sistemi 7/24 görüntü ve sesleri kaydeder. Sistem kaydedilen tüm verileri uzaktan takip etmenize olanak sağlar. Böylece istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında bilmek istediğiniz detayların tamamını tekrar izleyebilirsiniz. Kablosuz sistem yalnızca gündüz değil gece saatlerinde de net görüntüler sunar. Gece görüş sistemi bulunan cihazları, kablosuz ağ bağlantısı sayesinde uzaktan yönlendirebilirsiniz. Bulunduğunuz mekandan ayrılmadan 360 derece dönebilen kablosuz kameralarınızın yönünü istediğiniz yöne çevirerek daha geniş bir alanı kontrol edebilirsiniz.

 

Değişen Hava Koşullarına Karşı Dayanıklılık Gösteren Profesyonel Güvenlik Sistemi

İç ve dış mekanlar için profesyonel koruma sağlayan güvenlik sistemi her türlü objeye duyarlı olan hareket sensörleri sayesinde anlık olarak telefonunuza bildirim gönderir. İstediğiniz her yere taşıyabileceğiniz ve dilediğiniz mekana tekrar kurulum yapabileceğiniz kameralar belirlediğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile çalışır. Sunduğu avantajlara oranla oldukça düşük bir bakım maliyeli olan Kablosuz Kamera Sistemi, kaliteli malzemelerden imal edildiğinden hava şartlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Sektörde önemli bir paya sahip global markalardan seçilen kablosuz güvenlik kameraları fiyat – performans değerlendirmesinde beklentilerinizi karşılar. Düşük maliyetle sunulan MaviAlarm kablosuz güvenlik kamerası sistemlerini online olarak inceleyebilir, dilediğiniz ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kablosuz olarak güvenlik kamerası kurmanın avantajlarından en önemlisi, maliyeti oldukça önemli ölçüde azaltmasıdır. Kabloların gizlenmesi için duvarın kırılması sıva ve boya türündeki işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Bu da kurulum ve kablolama gibi maliyetleri ortadan kaldırır. Ayrıca kablo çekilmesi zahmetli olan geniş alanlar için oldukça uygun bir tercih sebebi olabilir. Kablo gereksinimi olmamasından ötürü montaj için yer seçimi ve değişimi oldukça kolay bir şekilde mümkün olmaktadır. Kolay bir şekilde sökülerek, kolay bir şekilde tekrar yerine takılabilir. Bu özelliğin bulunması, zaman zaman güvenlik unsurlarının değişmekte olan mekanlarda ve kiralık alanlarda kullanım amacı ile oldukça önemlidir.

 

Kablosuz güvenlik kameralarının diğer bir avantajı ise uzaktan kontrol sağlanabilmesidir. Arayüz ile beraber kamera ışığının ve kamera hareketlerini kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Mavi Alarm firması olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.