Kablosuz Kamera Sistemleri

Kablosuz Güvenlik Sistemleri kablo çekilmesi imkansız veya estetik olarak uygun olmayan alanlarda tercih edilir. Sistemin kablosuz olması ile birlikte IP teknolojiyi kullanır ve kablosuz ağın sinyalinin ulaştığı her alanda çalışabilir. 

Sistemin kablosuz çalışması altyapı maliyetlerinin de ortadan kalkması gibi avantajlar sağlayabildiği gibi kablosuz ağın kamera özelinde oluşturulması gerekmez. Oluşturulan kablosuz ağın kullanıcılar içinde kullanımı sağlanabilir. Genel olarak ev kullanıcıları için bilinen kablosuz sistemler endustriyel alanlarda da oldukça kullanılmakta olup, tüm ağ çözümlerinizi geniş bant kablosuz tercih edebilirsiniz.

Kablosuz güvenlik kamerası CCTV görüntü ve ses aktarımının kablo gerektirilmeden radyo dalgaları sayesinde iletilebilen güvenlik kamerası çeşididir. IP Network yapısındaki kablosuz kameraların bir çoğu güç bağlantısı için kablo tecih etmektedir. Bataryalı modeller bulunmuş olsa da mekanlar tarafında çok fazla tercih edilmez. Kablosuz aktarımla için WiFi, WiMax, 3G ve point to point gibi birçok iletişim teknolojisi kullanılabilir.

 

Kablosuz olarak güvenlik kamerası kurmanın avantajlarından en önemlisi, maliyeti oldukça önemli ölçüde azaltmasıdır. Kabloların gizlenmesi için duvarın kırılması sıva ve boya türündeki işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Bu da kurulum ve kablolama gibi maliyetleri ortadan kaldırır. Ayrıca kablo çekilmesi zahmetli olan geniş alanlar için oldukça uygun bir tercih sebebi olabilir. Kablo gereksinimi olmamasından ötürü montaj için yer seçimi ve değişimi oldukça kolay bir şekilde mümkün olmaktadır. Kolay bir şekilde sökülerek, kolay bir şekilde tekrar yerine takılabilir. Bu özelliğin bulunması, zaman zaman güvenlik unsurlarının değişmekte olan mekanlarda ve kiralık alanlarda kullanım amacı ile oldukça önemlidir.

Kablosuz güvenlik kameralarının diğer bir avantajı ise uzaktan kontrol sağlanabilmesidir. Arayüz ile beraber kamera ışığının ve kamera hareketlerini kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Mavi Alarm firması olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.