Alarm Sistemleri

Alarm sistemi ile istenmeyen tehditleri bertaraf etmek oldukça etkili bir çözümdür. Evinizde veya işyerinizde Hırsızlık vakası, Yangın hadisesi, Gaz Kaçağı ve Su Baskını gibi durumlarda olayın gerçekleştiği an haberini alıp, ilgili yerlere bildirimini yapmak için alarm sistemi size yeterli olacaktır. Bu tehditlerin yanı sıra alarm gözlem merkezi hizmeti alındığı taktirde acil sağlık sorunlarınında ilgili yerlere bildirimi söz konusu olacaktır. Acil panik butonunun hangi acil durum olmasını istiyorsanız buna göre programlanır ve acil duruma göre ilgili kollluk kuvvetlerine bildirimler yapılır.

Hırsız Alarm Sistemleri caydırıcı ve koruyucu özellikleri birlikte sunarak kurulu olduğu bina veya tesisin güvenliğini sağlamaya yardımcı olan özel sistemlerdir. Bu sistemler, farklı eklentilerden yararlanılarak ihtiyacınıza uygun olarak geniş kapsamlı hale getirilebilir.

Alarm sistemleri; çoğunlukla hırsızlık, acil sağlık, yangın ve gaz kaçağı gibi kaza ve tehditlere karşı korunmanızı sağlar. Genelde alarm izleme merkezleri, panik butonu veya kamera kaydı gibi ilave hizmetler ile birlikte sunulur.

Alarm sistemleri; hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını ve yangın vb. olaylar neticesinde sensörler sayesinde algılanan sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi şeklinde çalışır. Daha sonra alarm izleme merkezine sinyal gönderilir. Sirenin çalması sağlanır ve böylece sorunun giderilmesine yönelik işlemler gerçekleştirilebilir.

 

Ev Hırsız Alarm Sistemi

Ev alarm sistemleri, evinizde can ve mal güvenliğinizi sağlamanın en etkili yollarından biridir. Evlerde kullanılan hırsız alarm sistemleri, hırsızlık olaylarını önlemeye yönelik bir tedbir olmakla birlikte hırsızlık olayı halinde de hızlı bir şekilde müdahale olanağı sağlar.

Ayrıca, evinizde oluşabilecek su baskını, yangın veya gaz kaçağı gibi durumlar için de bu sistemlerden faydalanabilirsiniz. Alarm sistemleri, evinizde olmasanız bile bu olaylara hızlı bir şekilde müdahale edebilmenizi sağlar. DSC, Paradox ve Bosch hırsız alarm sistemleri en çok tercih edilen ev alarm sistemleridir. Ev güvenliğinde önemli bir rol oynayan alarm sistemi siz evinizde olmadığınızda olası tehditleri anlık tespit eder, ilgili yerlere bildirimini yapar. Alarm gözlem merkezi hizmet ile olayın tipine göre ilgili kolluk kuvvetlerini olay yerine intikalini sağlar ve siz gelene kadar eviniz koruma altına alınır. Kablolu ve kablosuz olarak sunulan çözümlerimizden en etkili şekilde yararlanabilirsiniz. 

 

Kablolu ve kablosuz olarak sorunsuz çalışan alarm sistemi ile birbiri ile tam uyumlu sistemler tasarlanabilir, hareket dedektörleri ile hırsızları tespit edilir, duman ve ısı dedektörü ile yangını tespit eder, su baskın dedektörü ile su ve sel gibi durumları tespit eder ve Gaz dedektörü ile gaz kaçağını tespit edersiniz. Tüm bu çözümler tek bir sistemden yönetilirken acil durum butonları oluşturulabilir ve bu acil durum butonunu hangi acil durumun olduğunu belirtebilirsiniz. Sistemsel olarak alarm durumunda içeride sesli uyarılar yapabilir, İlgili kişilere alarm durumunun bildirimini yapabilir veya AHM bağlantısı ile tüm bu durumları AHM de yönetebilirsiniz.

AHM ( Alarm Haber Alma Merkezi ) ile alarm sisteminiz merkezi bir sunucuya bağlanır ve tüm sinyaller burada işlenir. Alarm durumları, sistem kullanıcıları, açılış kapanış bilgileri, sistem sağlık kontrolü ve diğer tüm durumlar burada kayıt altına alınır. Alarm sistemi AHM ile sabit telefon, GSM, GPRS veya İnternet üzerinden bağlantı sağlayabilmesinin yanı sıra yedekli bir yapıda kurabilirsiniz. Örneğin karasal hattınız ile AHM ye bağlısınız fakat karasal hatta sorun var ise GSM hattı üzerinden iletişimi kurmaya devam edilir.

 

İş Yeri Alarm Sistemi

İş yeri alarm sistemi; hırsızlık, su baskını, yangın ve acil sağlık çağrısı gibi tehlikeli durumları bildiren sistemlerdir. İş yerinizdeki elektronik eşyaları, önemli evrakları ve kasaları bu sistemler aracılığı ile güvence altına alabilirsiniz.

İş yeri alarm sistemleri, aynı zamanda iş yeri açılış-kapanış saatlerini otomatik olarak kontrol ve takip edebilmenizi sağlar. Böylece, iş yerinizdeki herkesin sadece belirlediğiniz saatlerde giriş çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz. İş yerinizin 7/24 güvenliğini sağlayan bu sistemler, herhangi bir olumsuz durumu rapor halinde incelemenizi sağlar. Alarm gözlem merkezi aboneliği ile mesai saati dışında şifreli giriş dahi olsa yetkili kişilere bildirim yapılır. Diğer bir taraftan mesai bitiminde yetkilendirilmiş kişilerce alarm kurulmamış ise ilgili kişilere bu bilgileri iletir. Alarm sisteminde kullanıcılara ayrı şifreler verebilir, sistemi hangi saatte kim kurmuş veya hangi saatte kim çözmüş gibi bilgiler edinilebilir. İşletmemizde mesai saati kontrolü ile mesai saatinin dışında şifreli bir giriş dahi olsa haberdar edilirsiniz.

 

 

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, temel olarak hırsızlık girişimlerini önlemeyi amaçlar. Özellikle ofis ya da lüks bir evde kullanılan alarm sistemlerinin kablosuz olması estetik açıdan daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ancak kablosuz alarm sistemlerinin bataryaları zamanla zayıflayacağı için ortalama 2 yıllık periyotlarda mutlaka değiştirmeniz gerekir. Kablolu sistemler ile karşılaştırıldığında daha güvensiz gelebilir fakat çift yönlü haberleşmesi ile kablolu sistemler kadar güvenlidir. Gelişen teknoloji ile kablosuz bir alarm sistemi ile evinide bulunan klima, kombi ve yönetilebilir cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Mobil cihazlardan alarm sisteminizi kurabilir, devre dışı bırakabilir ve alarm durumunda anlık bildirimler alabilirsiniz. Alarm durumunda evinizde bulunan IP kamera dan alarm anına ait kısa bir video mobil cihazınıza gönderilir ve alarm olayını doğrulamasını sağlarsınız.

 

Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm haber alma merkezi; alarm sistemine ait GPRS, internet / intranet ya da sabit telefon hattından herhangi bir iletişim yolu seçilerek kullanılır. İletişim hattı aracılığı ile gönderilen sinyaller, alarm haber alma merkezi operatörleri tarafından 7/24 takip edilebilir. Gizlilik temel prensip olduğu için yetkili kişilerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılamaz.

Alarm haber alma merkezi abonelerinin talebine bağlı olarak önceden belirlenen saatler dışında gerçekleşen giriş ve çıkış ihlalleri bildirilir. Bu durum talebe bağlı olarak doğrudan arama şeklinde de gerçekleştirilebilir. Ayrıca sonuçlar size rapor halinde sunulabilir. İşyerlerinde mesai dışı alarm sistemi çözülmüş ise yetkili kişiye bilgi verilir. Alarm panelinden gelen bilgiler doğrultusunda hırsızlık veya yangın alarmı olarak ayrıştırıp, alarm durumuna göre kolluk kuvvetlerine bilgi verir.

 

Eğer isterseniz, sistemin kim tarafından ve günün hangi saatinde kurulduğu ya da kapatıldığını düzenli bir şekilde rapor olarak alabilirsiniz. Alarmlar değerlendirilirken alarm türü, zamanı, bölgesi ve alternatif müdahale yöntemleri dikkate alınır. Alarm İzleme Merkezi’nde, kolluk kuvvetleri ve müşteriler ile yapılan bütün telefon görüşmeleri bilgisayar ortamına kaydedilir. Bu kayıtlar 6 ay boyunca saklanır.

Alarm izleme merkezi operatörleri, sistemi uzun süre boyunca kurmayan aboneleri periyodik olarak arayarak hatırlatma yapar. Ayrıca, kullanıcı olarak tespit edemediğiniz arızalar, alarm izleme merkezine sinyaller ile yansıdığı için, alarm sistemi ile ilgili sorunlara en kısa sürede müdahale edilebilir.

Banka, market ve kuyumcu gibi bazı işletmelere, talep edilmesi halinde gizli panik butonu eklentisi yapılır. Bu buton herhangi bir şekilde kullanıldığında alarm izleme merkezine sinyal iletilir. Alarm haber alma merkezi ise böyle bir durumda doğrudan emniyete yönlendirme yapar.

 

Alarm sistemi ile aşağıdaki tüm olasılıklarda alarm durumu olarak algılayabilir, bu durumlarda hangi aksiyonu almak istiyorsanız sistem buna göre tasarlanabilir. Duman Dedektörü, Isı Dedektörü, Hareket Dedektörü, Su Baskın Dedektörü, Deprem Dedektörü, Cam Kırılma Dedektörü, Darbe Dedektörü, Nem Dedektörü, Panik Botunu, Manyetik Kontak, Beam Dedektör ve Gaz Dedektörü.

Firma olarak Alarm Sistemleri çözümlerinde kullandığımız bazı markalara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bosch, Honeywell DSC, Caddx, Paradox, Hikvision, Ajax, Dahua, Crow