Alarm Sistemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alarm sistemi ile istenmeyen tehditleri bertaraf etmek oldukça etkili bir çözümdür. Evinizde veya işyerinizde Hırsızlık vakası, Yangın hadisesi, Gaz Kaçağı ve Su Baskını gibi durumlarda olayın gerçekleştiği an haberini alıp, ilgili yerlere bildirimini yapmak için alarm sistemi size yeterli olacaktır. Bu tehditlerin yanı sıra alarm gözlem merkezi hizmeti alındığı taktirde acil sağlık sorunlarınında ilgili yerlere bildirimi söz konusu olacaktır. Acil panik butonunun hangi acil durum olmasını istiyorsanız buna göre programlanır ve acil duruma göre ilgili kollluk kuvvetlerine bildirimler yapılır.

 

Kablolu ve kablosuz olarak sorunsuz çalışan alarm sistemi ile birbiri ile tam uyumlu sistemler tasarlaanabilir, hareket dedektörleri ile hırsızları tespit edilir, duman ve ısı dedektörü ile yangını tespit eder, su baskın dedektörü ile su ve sel gibi durumları tespit eder ve Gaz dedektörü ile gaz kaçağını tespit edersiniz. Tüm bu çözümler tek bir sistemden yönetilirken acil durum butonları oluşturulabilir ve bu acil durum butonunu hangi acil durumun olduğunu belirtebilirsiniz. Sistemsel olarak alarm durumunda içeride sesli uyarılar yapabilir, İlgili kişilere alarm durumunun bildirimini yapabilir veya AHM bağlantısı ile tüm bu durumları AHM de yönetebilirsiniz.

 

AHM ( Alarm Haber Alma Merkezi ) ile alarm sisteminiz merkezi bir sunucuya bağlanır ve tüm sinyaller burada işlenir. Alarm durumları, sistem kullanıcıları, açılış kapanış bilgileri, sistem sağlık kontrolü ve diğer tüm durumlar burada kayıt altına alınır. Alarm sistemi AHM ile sabit telefon, GSM, GPRS veya İnternet üzerinden bağlantı sağlayabilmesinin yanı sıra yedekli bir yapıda kurabilirsiniz. Örneğin karasal hattınız ile AHM ye bağlısınız fakat karasal hatta sorun var ise GSM hattı üzerinden iletişimi kurmaya devam edilir.

 

Alarm sisteminde kullanıcılara ayrı şifreler verebilir, sistemi hangi saatte kim kurmuş veya hangi saatte kim çözmüş gibi bilgiler edinilebilir. İşletmemizde mesai saati kontrolü ile mesai saatinin dışında şifreli bir giriş dahi olsa haberdar edilirsiniz.

 

Alarm sistemi ile aşağıdaki tüm olasılıklarda alarm durumu olarak algılayabilir, bu durumlarda hangi aksiyonu almak istiyorsanız sistem buna göre tasarlanabilir.

Duman Dedektörü, Isı Dedektörü, Hareket Dedektörü, Su Baskın Dedektörü, Deprem Dedektörü, Cam Kırılma Dedektörü, Darbe Dedektörü, Nem Dedektörü, Panik Botunu, Manyetik Kontak, Beam Dedektör ve Gaz Dedektörü.

 

Firma olarak Alarm Sistemleri çözümlerinde kullandığımız bazı markalara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bosch, Honeywell DSC, Caddx, Paradox, Crow