Kartlı Geçiş Sistemleri Access Control

Yoğun insan trafiğinin bulunduğu alanlarda girişlerin güvenliği ve kayıtlı kişilerin geçişlerini hızlandırma amacı ile tasarlanmış olup, kilitli veya yetkisiz kişilerce kullanımlasını istemediğiniz alanları kontrol altına alır. Mekan ilgili departmanların dışında dolaşım kısıtlaması, mesai dışı dolaşım engelleme, aynı kart ile birden fazla girişi (antipassback) engelleme ve ihtiyaç duyulan tüm senaryolar ile 7/24 kontrollü geçişler.

 

Access Kontrol sisteminde kullanılan yazılımın kabiliyetine göre işe geliş ve gidiş zamanları, molalarda dışarıda geçirilen süreler raporlanabilir ve bu raporlar Access Kontrol Panelinden otomatik olarak alınabilir. Proximity, Mifare, Biometrik Parmak İzi Okuyucu veya Yüz Tanıma Terminalleri ile ihtiyacınız olacak güvenlik düzeyini belirlenir ve her okuyucuyu tek bir sistemde entegre olarak çalıştırır.

 

CCTV Kamera sistemi entegrasyonu ile geçiş noktalarında geçiş anlarının videoları veritabanına kaydedilir ve personel veya ziyaretçi kayıtlarınızı saklarsınız. Yangın sistemi entegrasyolu ile olası bir yangın olayında tahliye senaryosuna göre tahliyenin gerçekleşeceği kapıları otomatik açık bırakır.

 

Entegrasyona uygun yapısı ile bina güvenlik düzeyini artıracak etkin bir sistem mimarisine sahiptir. Oteller, Rezidanslar, Okullar, Hastaneler, İş Merkezleri ve Genel Müdürlük Binaları gibi alanlarda çok tercih edilir. Sistemin tek bir noktadan yönetimi mümkün olduğundan başka bir lokasyonda olan sistmelerinizi merkezi bir yerden yönetimide mümkündür.

Access Kontrol ürünleri genellikle turnikeler üzerinde veya niteliğine göre kapı girişlerinde konumlandırılır ve mekanınız için en uygun çözümler için profesyonel olarak projelendirilmesi gerekmektedir. İyi bir analiz ile mekanınızın güvenlik düzeyini artırır ve tüm hareketleri veritabanına kayıt eder.