Veri Merkezi Çözümleri

Bilindiği üzere veri merkezleri fonksiyonel açıdan önemli dijital sağlayıcılardır ve işleyişlerinde süreklilik esastır. İşte bu işleyişini sağlıklı şekilde sürdürebilmesini sağlayan veri merkezi çözümleri sistemin ayakta kalmasını ve sorunsuz şekilde faaliyetlerine devam etmesini sağlıyor. Dilerseniz öncelikle veri merkezlerinin neyi ifade ettiğini aktarmaya çalışalım. Daha sonra da bu çözümlerin fonksiyonel anlamda hangi avantajları beraberinde getirdiğini biraz daha yakından inceleyelim.

Vereyim Merkezi Nedir

İsterseniz öncelikle veri merkezi nedir sorusunun yanıtını vermiş olalım. Başta internet altyapısı olmak üzere kesintisiz ve her koşulda veri akışının sağlandığı veri merkezleri hiç kuşkusuz belirli bir altyapı otomasyonu ile çalışıyor. Aralarında network ağlarının da bulunduğu bu teknolojik bileşen aynı zamanda yüksek kapasiteli Serverlar ile desteklenen bir yapıya sahip. Bu noktada önemli bir hatırlatma daha yapalım. Eğer sizlerde bu tarz bir merkeze sahipseniz sunmuş olduğumuz profesyonel çözümlere firmamızın aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca veri merkezi çözümleri çerçevesinde sunmuş olduğumuz hizmetlerden belki de en önemlisi altyapı yönetimine sağladığımız katkıdır diyebiliriz

Veri Merkezi Altyapı Yönetimi Etkin Çözümlerimiz Arasında Yer Alıyor

İçerisinden milyonlarca verinin büyük bir hızla transfer olduğu böylesine devasa yapılarda etkin bir yönetim olmak zorundadır. Bu nedenle veri merkezi altyapı yönetimi sizlere sunmuş olduğumuz çözümlerimiz içerisinde ayrı bir yere sahiptir denilebilir. İsterseniz bu bağlamda hangi profesyonel çözümleri sunduğumuzu maddeler halinde gözden geçirelim.

  • Hassas bir kontrol mekanizmasına sahip iklimlendirme sistemleri (fanlı veya soğutuculu sistemler)
  • Koridor kapama sistemleri
  • Kesintisiz güç kaynağı oluşturma (UPS)
  • Kabin sistemleri
  • Ortam izleme sistemleri (personel verimliliği, enerji denetimi, makine ve otomasyon denetim sistemi)
  • Kablo taşıma sistemleri (Runner, Tava, Fiber )
  • Yangın alarm ve söndürme tertibatları
  • Geçiş kontrol sistemi  (tesis veya lokal bölümlerin giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutan sistemler)
  • It managment (Bilgi İşlem)

Olarak bir özetleme yapmamız mümkündür. Lütfen saymış olduğumuz benzersiz çalışmalarımızla ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgi almak üzere firmamızın yetkililerine ulaşınız. Sizleri başta veri merkezi çözümleri konusu olmak üzere tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı şekilde bilgilendirmekten mutluluk duyarız. Görüşmek dileğiyle hoşçakalınız.