IP İnterkom Sistemleri

Dairenize misafir olarak gelen kiişlerin doğrulamasını sesli ve görüntülü bir şekilde yapan bu sistem ile evinizde olmasanız dahi zilinizi çalan kişilerden haberdar olabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile analog sistmlerin kullanımı IP tabanlı dijital sistemlere göre azalmış olup, IP tabanlı çözümlerin sunduğu yüksek kalite görüntü ve ses iletim sayesinde daha çok tercih edilmektedir. HD kalitede ses ve görüntünün yanında ekstra özellikler sunması kullanıcıların ev dışında oldukları halde gelen kişilerden haberdar olması, gelen kişinin mesaj bırakması ve ev içerisinde algılayıcı dedektör entegrasyonu sayesinde bir alarm ssitemi gibi çalışabilme opsiyonu da mevcuttur. IP Tanablı interkom sisteminin sağladığı mobil uygulamalar üzerinden erişim ve denetim seçenekleri akıllı ev tabir edilen evinizdeki cihazların kontrolüne doğru gitmekte olup, hali hazırda bir hırsız alarm sistemi, yangın veya gaz algılama sistemi olarak kullanılabilir.

Bina ve iş yerlerinin anlık giriş çıkış denetimi burada karşımıza çıkan temel unsurdur. Burada uzun zamandır denetim amacıyla kullanılan araç ise diafonlar olmuştur. Diafonlarda temel sistem merkez diafona bağlı diğer diafonlar ile bir butona basılı tutularak sesli iletişim kurulması yönünde idi. Bir bakıma denetim imkanı sunan bu ilkel teknikler maalesef ki günümüzde yeteri kadar fonksiyonel ve güvenli bulunmuyor. Diafonlar ile hemen hemen aynı mantık üzerine kurulu IP interkom sistemleri bir bakıma ilkel sistemin daha gelişmiş, kullanışlı ve fonksiyonelleştirilmiş hali diyebiliriz.

Bina ve iş yerlerinin anlık kişi giriş çıkış denetiminin temel amaç olduğunu belirttiğimiz IP interkom sistemleri bu denetim hizmetinin yanında size daha birçok ek hizmet sunarak hayatınızı daha da kolaylaştırırken güvenlik açığını da en aza indirmeyi başarıyor. Genel özelliklerine göz atmak gerekirse IP interkom sistemleri bireysel kullanıma uygun olduğu gibi çoklu kullanıma da uygundur. IP tabanlı interkom sistemlerinde daire sınırı veya zil paneli sınırı gibi sınırlamalar olmadan diledğiniz kadar genişletebileceğiniz yapılar kurabilirsiniz.

IP interkom sistemleri kullanıcılarına daha bir çok gelişmiş teknolojik hizmet sunuyor. IP interkom sistemlerinde sisteme dahil olan dairelerin hepsine yahut içlerinden seçtiğiniz belirli bir kesime toplu bir şekilde görsel içerikli yahut yazılı mesaj göndermeniz mümkündür. IP interkom sistemleri ile istenilen sayıda kamera arasında bağlantı kurularak denetim sağlanabilir. Böylelikle belli aralıklarla denetlenmek istenen alanların (çocuk oyun alanları gibi) izlenmesi mümkün kılınır. IP interkom sistemleri kullanıcılarına alarm sistemi ve yönetimi özelliği de sunmaktadır. Olası durumlarda kullanıcı bu alarm ile uyarılabilir ve isteğe bağlı kurulumuna göre belirlenen bir merkez üzerinden de bu alarmların ve uyarıların denetimi mümkün olur.

Gelişen dünya ve her geçen gün artan güvenlik eksikliği içerisinde binaların ve iş yerlerinin güvenliğinin sağlanması için eski tarz yöntemler ne yazık ki yeterli olmamakta. Bu durum karşısında gelişen teknoloji ile hayatımıza giren IP interkom sistemleri ihtiyaçlarımızı karşılamayı sağlamakta. IP interkom sistemleri kullanım ve kurulum kolaylıkları ile sunduğu çoklu hizmetler karşılığında bina güvenliğinin sağlanmasının yanında daha birçok ek fayda sağlıyor kullanıcılarına.

IP interkom sistemleri ile bina ve iş yerler anlık giriş çıkış denetimi, hırsız alarm ve yönetimi, daireler arası toplu yahut bireysel iletişimler ve görsel reklam gösterimi gibi htiyaçlarına yanıt veren bir sistemdir.

İlkel güvenlik sistemlerinin tüm açıklarının özenle tespit edilerek tek tek telafi edildiği bu sistemlerin en güzel yönü kullanım kolaylığı sayesinde her kesimden kullanıcıya ulaşabilir bir hal almasıdır. Her geçen gün kullanım alanının genişlediği ve yaygınlaştığı IP interkom sistemleri sayesinde güvenlik açıklarının kapatılması toplu yaşam alanlarına huzur getiriyor. Özellikle her geçen günde büyüyen, genişleyen ve kalabalıklaşan şehirlerde bu tarz yenilikçi güvenlik sistemleri sayesinde yaşamak biraz olsun kolay bir hal alıyor.

İş yerleri ve binalar adına günümüzde tercih edilebilecek en fonksiyonel ve kullanışlı güvenlik sistemleri olması da göz önüne alınırsa IP interkom sistemleri sunduğu kolay kurulum ve kullanım avantajlarıyla da birinciliği elinde tutuyor.

Her geçen gün daha çok korunmaya ve güvenliğe ihtiyaç duyulan kalabalık yaşam alanlarının içinde kalan insanlar için güvenlik açıklarının en aza indirildiği IP interkom sistemleri gelişmiş teknoloji yapısı ile artan ihtiyaçlara en iyi hizmeti sunabilen sistemlerdendir.