Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, hırsızlık, tehdit, gasp, yangın ve çeşitli sağlık sorunları gibi olaylar için başkalarını imdada çağırmakta olan elektronik çözüm cihazlarıdır. Kullanımları oldukça basit fakat sağlamış olduğu güvenlik ile bir o kadar yüksek koruma gücüne de sahiptir.

 

Alarm çalmış olduğu esnada, siren ve ışıklar ile ya da otomatik olarak telefon bağlantısı kurarak çevreye ve gerekli yerlere haber iletir. istenmeyen bir durum yaşandığı zaman, açılmaması gereken bir kapı ya da pencerede, evde herhangi bir ısı yayan maddenin hareket etmesi, cam kırılma sesi gibi seslere duyarlı şekilde alarm etkilenir. İçeride yaşamakta olduğunuz hareket ve yaşam tarzlarına göre hangi bölümde ne zaman koruma yapılması gerektiğine kendiniz karar verirsiniz ve alarmı ona göre dizayn edebilirsiniz.

 

Sistem tüm elemanları ile güvenli 433Mhz frekansında kablosuz haberleşmete olup, sistemde kullanılan tüm dedektörler pil ile çalışır. Uyku modu dahil tüm kablosuz elemanlar ortalama 2-3 yıl pil dayanma ömrü olup, yoğun geçiş ve kullanım alanlarında bu süre kullanıma göre biraz daha düşmektedir.

 

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemi

Kablosuz alarm sistemleri her geçen gün gelişerek avantaj sağlayan modeller ortaya koyar. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen güvenlik araçları arasında yer alan alarm sistemleri bu alanda önemli bir paya sahiptir. Özel mülk ve iş yerlerinde yaşanması muhtemel hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir etkiye sahip olan alarm sistemlerinin kullanım kolaylığı sunması önem taşır. Bu noktada devreye giren kablosuz alarm sistemleri iş yerleri için yalnızca mesai saatlerinde değil mesai saatleri dışında da güvenliği sağladığı için rağbet görür. Olası tehlikelere karşı önlem olarak başvurulan alarm sistemleri yalnızca hırsızlık olayları için değil, aynı zamanda ev ve iş kazaları sonucu ortaya çıkan durumlar için de hayat kurtarıcıdır.

 

Kablosuz Güvenlik Sistemleriyle Kendinizi Güvende Hissedin

Kablosuz bir şekilde sunulan alarm sistemi güvenlik şirketleri ile senkronizedir. Güvenlik şirketlerinin sunduğu çözümler çerçevesinde acil durumlar ve panik yaşatan anlarda kendinizi ve sevdiklerinizi güvende hissedersiniz. Güvenliğinizi sağlayan alarm sistemleri sensörlerle çalışır. Cihaz üzerinde yer alan sensörler farklı durumları algılamaya yönelik bir yazılım sistemiyle çalışır. İstenmeyen durumların meydana gelmesi halinde sensör sistemi devreye girerek alarm sinyali gönderir. Bu sinyallerin durumuna göre alarm izleme merkezi harekete geçer ve alarm sistemi siren çalabilir. Kişilerin ve nesnelerin hareketlerini algılayabilen hareket sensörü gibi özelliklere sahip olan alarm sistemi ilgili güvenlik birimlerini evinize ya da iş yerlerinize yönlendirir.

 

Hassas Sensör Sistemiyle Evinizi ve Ofisinizi Koruyan Yeni Nesil Alarm Sistemi

Kablosuz alarm sistemlerinde bulunan diğer sensörler; yangın sensörü, gaz kaçağı dedektörü, acil sağlık ve panik butonudur. Isı ve duman dedektörüne sahip sensörlerden gelen bildirimler itfaiye ekiplerine yönlendirilirken, gaz kaçağı dedektörü durumu size bildirir. Alarm sistemleri üzerinde şifreleme paneli yer alır. Bu sayede acil sağlık problemlerini yakınlarınıza bildirebilirsiniz. Sistem üzerinde bulunan panik butonu her türlü tehdit durumunda güvenliğinizi sağlamak için harekete geçer. Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen kablosuz alarm sistemleri fiyat – performans değerlendirmesinde ön plana çıkar. MaviAlarm üzerinden dilediğiniz modeli inceleyerek alarm sistemleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Alarmların izleme ve kontrol merkezleri üzerinden günlük, haftalık ya da aylık olarak raporlaması olacağı gibi IOS, Android ve Windows altyapısı olan telefonlara yüklenen uygulamalar ile alarm sistemini bizzat yönetebilirsiniz.  Alarm sistemleri, apartman ya da iş yerlerinizde konuma, özel isteklere ve içerideki yaşam tarzına bakarak tamamen size özel seçilmekte olan elektronik parçaların bir araya gelmesi ile entegre edilir. Alarm sistemleri, kablolu veya kablosuz biçimde bir yapıda olur ve ihtiyaçlara göre projesi yapılır. Kullanıcıların isteklerine göre değişim göstererek fiyatlar da ona göre artış gösterebilir ya da azalabilir.

 

Kablosuz Alarm Sistemleri Ekipmanları Nelerdir?

Alarm Paneli

Alarm sistemlerinin merkezi konumunda olan paneller, hırsızlık, gasp, yangın, gaz kaçağı gibi durumlarda dedektörlerden algılanan sinyaller ile gerekli noktalara iletilebilir. Dedektör ve siren sesleri ile bu panele kablosuz bir biçimde bağlantısı yapılır ve alarm sistemi oluşur.

Tuş Takımı

Alarm panelleri ile iletişim halinde olan ünitelere verilen isimdir. bu panel yardımı ile sistem devreye girer, devre dışı kalır ya da sistem programlanır.

Manyetik Kontak

istemin kurulmuş olduğu merakana giriş riski gibi kapı ve pencerelerin üzerine takılmakta olan kablosuz modellerden bulunan modellere verilen addır. Manyetik kontaktör kullanılmış olan her yerin açılmış olması ya da hareket etmesi durumu ile alarm paneline durum bildirilerek alarm kurulmuş ise devreye girilmiş olması sağlanır.

Gaz Duman ve Isı Dedektörleri

Belli oranlarda çıkan duman ve gaz yoğunlukları tespit edilir ve sistem haberdar edilir. Duman, gaz ve ısı dedektörleri sistem kurulmuş olmasa da her saat faaliyet gösterir ve aktif kalır.

Sirenler

Alarm durumlarıi yüksek ses kaliyeleri ile çevreyi uyaran ünite adıdır. Harici ya da dahili olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Harici sirenler, mekanların dışından da görülebilecek şekilde monte edilerek kurulumu yapılır. Bunun en büyük avantajı ise hırsızlık gibi bir olayda hırsızın dışarıdan alarm ve siren sistemini görerek caydırması olacaktır. Dış meraknadaki siren kablosunun kesilim olsa dahi akü devreye girerek yine aktifliği korur ve siren çalmaya devam eder.

 

Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun alarm sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Alarm sistemi her yerden alınabilir fakat Mavi alarm güvenlik sistemleri olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik alarm seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

 

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübemize ile Mavi Alarm olarak sizlere en iyi çözümleri sunaRIZ. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemİ çözümleri de sunmaktayız.

Sizde bizim ile sitede yer alan iletişim adresinde ulaşarak destek ve çözümler ile bilgi alabilir ve sizde güvenlik olarak işyerinize ya da evinize bir kablosuz alarm sistemi kurdurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için iletişime geçmeyi unutmayın.