Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

Acil anons sistemleri yangın hadisesi gibi durumlarda entegre olduğu yangın alarm sisteminin komutu ile veya manuel komut ile insanların binalardan tahliye edilmesi için kullanılır. Bu tahliye esnasında senaryo dahilinde tüm alanlarda veya kısmi alanlarda anonslar yaptırabilirsiniz. İçerisinde önceden kaydedilmiş bir ses kaydı veya anlık olarak bir öperatörün anons yapması mümkündür. Mekanın büyüklüğü ve sesin yankı durumuna göre sistemin mimari yapısı belirleneceği gibi acil anons ssiteminde kullanılan hoparlörler den müzik yayınıda yapılabilir.

 

Acil anon sistemi entegre edilen mimarisi sayesinde yangın durumunda tüm alanlarda anonslar yapar veya karbonmonoksit oranı yükselme riski olan kapalı otoparklarda sadece otopark alanında anons yapmasını istediğimiz zone ( bölge ) yapısı kurulabilir.

 

Seslendirme sistemleri acil anons ile entegre edilebilir yapısı ve genel anlamda kapsamlı bir müzik yayını hizmeti de sunar. Seslendirme çözümlerinde belirlenmiş aralıklarda yayınlar, ders arası yayınları ve benzeri aktiviteler için kullanılır. Güvenilk alanında müzik yayını ve konferans salonlarının seslendirme çözümlerine kadar bir çok alanda kablolu veya kablosuz ses çözümleri mevcuttur.