Metal Kapı Dedektörleri

Kapı Tipi Metal Üst Arama Dedektörü

Metal arama dedektörleri ile kişilerin üzerinde taşıdıkları metal cissimlerin tespitinde kullanılır. Metal cisimlerin tespiti ile güvenlik düzeyini artırmış olursunuz. Üzerinde taşıdığı metalin boyutu tespit edilir, belirlenen boyuttan büyük veya yoğun metal içeren cisimler ile geçiş yapıldığında dedektör uyarı verir. Verilen bu uyarı ile geçiş esnasında ilgili güvenlik personeli kişlerin üzerinde daha detaylı bri arama yapmak için el tipi metal dedektörü kullanımına geçer.

İç veya dış ortamda kullanabilen bu dedektörlerde noktasal tespirler yapılır ve dedektör tipine göre 6 veya çok daha fazla nokta kontrolü yapan ürünler bulunur. Mekanın güvenlik düzeyine göre programlanabilen bu dedektörler yukarıdan alt kısma kadar istenilen alanda ( zone ) algılama yapabilir. Metal yoğunluğunun önemli bir konu olduğu göz önünde bulundurulduğunda yoğunluk durumuna göre bir çok hassasiyet senaryosu oluşturulabilir.

Termal Kamera Destekli Kapı Tipi Metal Üst Arama Dedektörü

Kapı tipi metal dedektörün gövdesine monte edilmiş bir ısı ölçen termal kamera ile geçiş yapan kişilerin önce ısı değerini ölçüp, sonra geçişini sağlamaktadır. Pandemi sürecinde ısı derecesi yüksek kişilerin Covid-19 hastalığına yakanamış olma ihtimali düşünüldüğünde ısı eşik değerinden yüksek ateşe sahip kişilerin tespitinde de kullanabileceğiniz bir çözüm haline gelir. 

Mekana girişlerin her anlamda güvenliği sağlamak amacı ile hibrit bir çözüm üretilmiş olup, ilgili güvenlik perosneli bağlı bulunan termal kamerayı güvenlik monitöründen canlı olarak takibini de yapabilmektedir. Aynı anda onlarca kişinin ısı değerini ölçme kabiliyeti ile geçişlerde kuyruk oluşmasınında önüne geçer.