Blog Image

PDKS

Açılımı “Personel Devam Kontrol Sistemi” olan PDKS, günümüzde işletmeler ve kurumsal firmalar tarafından kullanılan, iş yerlerindeki personellerin giriş çıkışlarını kontrol etmek için üretilen bir güvenlik sistemidir. Özellikle kalabalık iş yerleri ve fabrikalarda bir ihtiyaç haline gelen PDKS, yazılım üzerine kurulu bir sistemdir ve kendi içinde birkaç çeşide ayrılır. Her türlü kalabalık kurum ve kuruluşlarda personel takip sistemi kullanmak mümkündür.

 

PDKS Sistemi

PDKS sistemi kendi içinde yüz tanıma, kartlı geçiş ve parmak izi okuyucu sistemler olarak üçe ayrılır. En yaygın kullanılan modellerinden biri olan yüz tanıma sistemi, cihaza tanımlanan yüzün üç boyutlu taramasının yapılması sonucunda kullanıma aktif hale getirilir. Duvara monte edilen PDKS kamerası ve sistemin 60 cm uzaklığa kadar tarama yapabilmesi sayesinde temassız ve güvenli geçiş sağlanabilir. Kendi içinde binlerce yüz tanımlaması yapabilen yüz tanıma cihazları, yüzün genel hatlarını hafızasına tanımladığı için saç veya sakal değişimlerinde bile tek seferde yüzü algılar. Temassız ve güvenilir yapısıyla uzun yıllar kullanıma uygun olan kartlı geçiş cihazları, personel giriş çıkış sistemleri arasında en yaygın olan modellerden biridir.

 

Parmak İzli Personel Takip Sistemi

Teknolojiden yararlanılarak tasarlanan parmak izli personel takip sistemi modelleri, sahip olduğu gelişmiş yazılım ve fonksiyonel özellikleri sayesinde en çok tercih edilen personel devam kontrol sistemleri arasındadır. Parmak izlerinin yazılım aracılığıyla cihaza tanımlanması sonucu kullanıma açılan bu sistemler, tek kişinin on farklı parmak izini aynı anda bünyesinde barındırır. Geçiş sistemlerinin yanı sıra özel odalara giriş amacıyla kullanılan bu sistemler, yalnızca belirlenen kişilerin ilgili alanlara erişim sağlayabilmesine yardımcı olur.

 

PDKS Yazılımı

Kullanıldığı alana göre farklı yazılım çeşitleri bulunan personel takip sistemi; genellikle fabrika, iş yerleri gibi mekanlarda işçi veya çalışanların günlük mesai sürelerini hesap etmek için kullanılır. Bina giriş ve çıkışında kart okutma, parmak izi basma veya yüz tanıma ile giriş çıkış saatlerinin kaydedilmesini sağlayan PDKS yazılımı, aynı zamanda çalışanların ne kadar süre işte kaldıklarını hesaplar. PDKS sistemi fiyatları, sahip oldukları özelliklere ve hafıza alanlarına göre geniş bir aralığa sahiptir. Siz de işletmeniz için en uygun PDKS yazılımını Mavi Alarm ayrıcalıklarıyla inceleyebilirsiniz.