Blog Image

Otopark Bariyer Sistemleri

Otopark bariyer sistemleri günümüzde otoparkların kontrolünün ve güvenliğinin sağlanması, araç sahiplerinin gözünün arkada kalmaması için bir hayli önemlidir. Otopark güvenliğinin teminatı için en geçerli yöntem ise otopark bariyer sistemleridir. Yeni nesil teknolojik özellikler ile her geçen gün gelişen ve daha geniş hizmetler sunan otopark bariyer sistemleri, aracınızın güvenliğini sağlamakla birlikte hızlı ve işlevsel çalışma metodu sayesinde de beğeni toplar. Alışveriş merkezleri, havaalanları, toplu konutlar, büyük iş merkezleri, büyük okullar ve üniversiteler başta olmak üzere ortak kullanıma açık birçok yerde kullanılan otopark bariyeri; araç sahiplerinin ve otoparkın hizmet ettiği alanları paylaşan insanların gönlünü ferah tutan bir sistem olarak hizmet verir.

Otopark Bariyeri Nedir?

Hemen hemen bütün otoparkların giriş ve çıkışlarında rastlanan otopark bariyeri, araçların kimliklerini ve güvenli olup olmadıklarını tespit ederek duruma göre geçiş izni verilmesini sağlar. Açık ve kapalı otoparklarda güvenle tercih edilen otopark bariyer sistemleri, tercihlere ve amaçlara yönelik olarak farklı nitelikler sergileyebilir. Alanın genişliğine göre farklı uzunluklara sahip olabilen bu bariyerler, hızlı bir şekilde açılıp kapanabilmeleri sayesinde üst düzey işlevsellik vadeder. Ortak kullanıma açık alanlarda otopark güvenliğinin sağlanması, doğacak zararların yarattığı maddi ve manevi külfetlere oranla çok daha az maliyetli olacağı için otopark bariyeri gibi güvenlik sistemleri, uzun vadede bütün araç sahipleri için son derece kazançlı bir çözümdür.

Otopark Bariyeri Nasıl Çalışır?

Araç geçiş kontrollerini gerçekleştiren otopark bariyeri, izin verilen araçlar için açılarak aracın geçmesini sağlar. Temel işlevinin haricinde yeni nesil özellikleriyle kullanım kolaylığı sunan bu sistemler, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Ayrıca otoparkın giriş ve çıkış saatlerini belirlemek adına bariyerin çalışacağı saatleri ayarlayabilirsiniz. Otopark bariyerleri, güvenlik personeli haricinde otomatik çalışan özellikler sayesinde de araçları tanımlayabilir. Örneğin plaka tanıma sistemi, hızlı geçiş sistemi, kartlı geçiş ve manuel buton sistemi gibi işlevler; aracın kimliğini tanımlama konusunda hızlı ve verimli çözümler olarak öne çıkar. Otopark güvenliği için iyi bir çözüm ortağı ile çalışarak araçların ve otoparkın güvenliğini gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz. MaviAlarm olarak sunduğumuz global markalara ait otopark bariyer sistemleri ile 7/24 güvence vadediyoruz.