Blog Image

Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Kamera ve Güvenlik Sistemleri üzerine Mavi Alarm, 10 yılı aşkın süredir güvenlik, alarm ve yangın mekanizmaları üzerine çalışmalar yapan güçlü bir markadır. Tasarlamış olduğu başarılı ve benzersiz hizmetler ile sizlerin güvenliğini sağlar. Kişisel alanların korunması insanlar için oldukça önemlidir. Değerli ve özel eşyaları güvenle koruyabilmek için çeşitli güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyulur. Hırsızlık ya da benzeri güvenlik ihlali durumlarında devreye giren işlevsel ürünlerle siz de özel alanlarınızın güvenliğini arttırabilir, kendinizi da huzurlu hissedebilirsiniz.

 

En İyi Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri, geçmişe dönük yada güncel olarak istediğiniz tüm cihazlardan rahatlıkla izleyebileceğiniz yapıya sahiptir. IP Network kamera sistemleri, net görüntüler elde etmenize imkan tanır. Bu kamera ve güvenlik sistemleri, gözetim yapan birimlerin işlerini kolaylaştırarak insan gözünün kaçırdığı detayları yakalama imkânı sunar. Kablosuz kamera sistemleri IP network tabanlıdır. Mobese ve şehir izleme alanları gibi yerlere kablo çekmek oldukça güçtür. Kablosuz kamera sistemi bu bakımdan kolaylık sağlar. Mobil kamera sistemleri hareket eden araçlarda kullanılan sistemlerdir. Titreşim ve vibrasyon gibi durumlarda çalışabilme özelliğine sahiptirler. Plaka tanıma sistemleri, video görüntüsü üzerinden analiz yaparak araç plakasını sayısal hale çevirir ve ANPR adı ile çözümler. Genellikle alışveriş merkezleri ve mağazalarda kullanılan kişi sayma sistemleri ise kalabalık alanlarda kişilerin sayısını belirler ve giriş çıkış yapmış kişilerin hesabını yapıp, bunları kayıt altına alır.

 

Gece Görüşlü Kamera

Gece görüşlü kamera ve güvenlik sistemi, oldukça uygun maliyetli ve işlevseldir. Gece olduğunda tanımlanamayan görüntüleri gece görüşlü kamera sistemleri ile net bir şekilde görebilirsiniz. Gece görüşlü kameralar, görüntü kalitesini arttırmak için gece sahnelerini siyah beyaz olarak kaydeder ve canlı veya cansız tüm nesneleri ayrıntılı bir şekilde görüntüler. Yeni nesil gece görüşlü kameralar, gün ışığında da çalışmaya devam eder. Gece olduktan sonra sistem otomatik olarak gece modu için IR ışınını devreye sokar. Kaliteli gece görüşü sağlayan bu kameralar iç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanılır.

 

Sesli Kamera Sistemleri

Çeşitli fonksiyonel özelliklere sahip olan kamera ve güvenlik sistemleri, ev ve iş yeri gibi özel alanlarınızı koruma amacı ile tasarlanır. İç ve dış mekanda kullanabileceğiniz bu sistemler, yüksek görüntü ve ses kalitesi sunar. Sesli kamera sistemleri internet bağlantısı sayesinde kamera üzerinden iletişim imkânı sağlar. İş yerindeylen evinizle iletişim kurabilir, bakıcıya bıraktığınız bebeğinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. İnternet bağlantısının yanı sıra web üzerinden de kontrol sağlayabilir, güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz. Yüksek kalitedeki özellikleri sayesinde net bir görüntü yakalar. Canlı olarak bağlantı sunan kameralar, kullanıcılarına görüntüyü kaydetme imkânı tanır. Sesli kayıt yapma imkanı sunan güvenlik sisteminin kurulumu oldukça kolaydır. Montaj yapıldıktan sonra online olarak kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilir ve kurulumu tamamlayabilirsiniz. İnternet bağlantısı sayesinde kolayca ayarlanan bu kameralar, görüntüyü istediğiniz yöne çevirmenize de olanak tanır.

 

Kablosuz Güvenlik Kameraları

Kablosuz Kamera ve Güvenlik Sistemleri; CCTV görüntü ve ses aktarımını kablo gerektirmeden radyo dalgaları sayesinde iletilir. IP teknolojisi bulunur ve sinyalin ulaştığı her alanda kullanılabilir. Bu sistem genellikle kablonun çekilmesinin zor olduğu alanlarda tercih edilir. Genellikle ev ortamı için kullanılan bu sistem, endüstriyel alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Kablosuz güvenlik sisteminin kurulumunun bir diğer olumlu yanı altyapı maliyetinin de bulunmamasıdır. Kablo gizliliği için duvarların kırılmasını veya diğer olası tadilat işlemlerini ortadan kaldırır. Kablosuz sistem olması, yer ve sonrasında oluşabilecek yer değişimi için pratiklik kazandırır. Kablosuz sistemin diğer bir avantajı uzaktan kontrol sağlanabilir olmasıdır. Arayüz ile birlikte kamera açısı, ışığı ve kamera hareketleri kolay bir şekilde yapılır. Zamanla güvenlik risklerinin farklılaşmasına paralel olarak gelişim göstermekte olan Mavi Alarm, müşterilerinin karşılaşabileceği risklere yönelik güvenlik duvarı oluşturur. Siz de Mavi Alarm hizmetlerinden ve ayrıcalıklarından yararlanarak güvenliğinizi arttırabilir; evinizi, iş yerinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.