Blog Image

Kablosuz Alarm

Kablosuz alarm sistemleri, kablo çekilmesi çok zor veya estetik olarak uygun olmayan mekanlarda kullanım için tasarlanmış olup, sistemin tamamı kablosuz olarak tasarlanabilir.

Sistemde aktif olarak görev yapacak manyetik kontak, hareket dedektörü, duman dedektörü veya panik butonları içerisinde uzun ömürlü piller ile kablosuz çalışabilen aksesuarlar olup, dış ortam siren ve şifre paneline kablo çekilmesi gerekmektedir. Alarm panelinin özelliğine göre her panel 32 kablosuz dedektörden 128 dedektöre kadar kablosuz zone oluşturabilirsiniz.

 

Sistemin kablosuz çalışabilmesi için panel ile uyumlu kablosuz alıcı + verici receiver a ihtiyaç vardır ve bu receiver ın konumlandırılacağı yer çok önemlidir. Receiver mekanınınz en orta alanında ve tüm dedektörlere eşit mesafede olmasına özen gösterilmelidir.

Kablosuz alarm sistemleri kablolu sistemler gibi sorunsuz çalışabilirler ve içerisinde bulunan pil ortalama 3 sene değişim gerektirmez. Sistem içerisinde hangi dedektörün pili zayıflamış ise uyarı veren bir arıza takip olayı vardır.

Firma olarak kablosuz sistemlerde Ajax, DSC, Paradox, Hikvision, Dahua ve Caddx markaları ile çözümler sunuyoruz.