Blog Image

IP Güvenlik Kamerası

IP Güvenlik Kamerası ev, ofis, fabrika ve daha pek çok yerin güvenliğini sağlamak için en sık tercih edilen güvenlik sistemidir. İç ve dış mekanlarda kullanım için ideal olan kameralar, güvenli ve huzurlu bir alan yaratmanıza yardımcı olur.

 

IP Güvenlik Kamerası Nedir?

IP güvenlik kamerası, üzerinde yer alan sensörler yardımıyla görüntüleri yakalayan ve bu görüntüleri dijital veriye çeviren güvenlik sistemidir. Bu sistemde dijital veri haline çevrilen görüntüler daha sonra yetkilendirilmiş kullanıcılara iletilir. Görüntülerin aktarılması internet üzerinden gerçekleşir. IP kameraların gelişmiş donanımları, görüntüleri kayıt ederek sonrasında izlemenize imkan tanıdığı gibi canlı olarak izleyebilmenize de olanak tanır. Aynı zamanda bu kameraların bir diğer özelliği görüntü ve ses kalitesini yüksek kalitede sağlamasıdır. IP kameralarda internet bağlantısı üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ayarlama yapılabilir. IP PTZ Kameralar ile dilediğiniz zaman kameranın açısını 360 derece değiştirebilir ya da istediğiniz bir noktaya yakınlaştırma yapabilirsiniz.

 

IP Güvenlik Kamera Sistemleri

IP güvenlik kamera sistemleri görüntüleri dijital ve anlık olarak kullanıcılarına ileten sisteme denir. Bu sistemde yer alan kamera lensi ve sensörlerinin gördüğü her şey birçok farklı cihaz üzerinden takip edilebilir. Siz de bilgisayar, tablet ve mobil cihazınızdan anlık ya da kayıtlı görüntüleri izleyebilirsiniz. IP güvenlik kamerası kurulumu basit bir işlem gibi görünse de profesyonellere danışılması önerilir. IP güvenlik kamerası setlerinin dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri ise son derece ergonomik ve pratik kullanıma sahip olmasıdır. Oldukça basit bir şekilde yönetilebilen sistem üzerinde istediğiniz düzenleme ve ayarlamaları tamamlayabilirsiniz. Yeni nesil güvenlik sistemlerinde kamera sayısı isteğe ve kullanılacağı alana göre farklılık gösterir. Gösterdiği üstün performansla kullanıcılarından tam not almayı başaran güvenlik sisteminin aynı zamanda fiyat performans ölçütleri oldukça avantajlıdır.

 

Kablosuz Güvenlik Kameraları

IP güvenlik kamera sistemlerinin kablosuz olarakta kullanımı mevcuttur. Görüntüleri işleyişinde elektrik sinyalini alarak dijital sinyale dönüştüren sistem, analog kameraların aksine interneti kullandığından kabloya ihtiyaç duymaz. Pratik ve hızlı kullanımı bulunan kameraların internet üzerinden görüntü aktarımı gerçekleştirmesi sayesinde kurulumları da kolaydır. Kablosuz güvenlik kameralarının kazandırdığı birçok avantaj mevcuttur. Bu avantajlardan bazıları hesaplı olması, rahat kurulum gerçekleştirmesi ve kablolara bağlı olarak gerçekleşebilecek aksaklıkların giderilmesi şeklinde sıralanabilir. Kablosuz IP güvenlik kameralarıyla profesyonel seviyede sonuçlar edebilir ve kullandığınız alan için güçlü bir güvenlik sistemi oluşturabilirsiniz.

 

Gece Görüşlü IP Kamera

IP kameraların yeni nesil çeşitlerinden biri gece görüşüne sahip sistemlerdir. Gece görüşü bulunan kameralar günün her saatinde net bir görüntü elde etmenizi sağlar. Gece görüşü özelliği bulunan IP kameralar düşük aydınlatmaya sahip ya da tamamen karanlık olan ortamlarda da yüksek görüntü kalitesi sunar. Son derece işlevsel olan gece görüşlü IP kamera modelleri her anı açık bir şekilde görebilmenizi mümkün kılar. Böylece eviniz ya da iş yerinizi gün boyu izlemeye devam edebilirsiniz.

 

Speed Dome Kamera

Speed Dome kamera, görüş açısı dijital olarak kontrol edilebilen kamera türüdür. Bu yenilikçi kameralarda sağa ve sola, yukarı ve aşağı, yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilir. Speed Dome kameralar dönüş hızına bağlı olarak ikiye ayrılır. Bu kameralar arasında seçim yapılırken kullanılacağı alan göz önünde bulundurulmalıdır. Yeni nesil kamera sistemi bulunduğu konuma bağlı olarak sürekli olarak devriye niteliğinde tur atabilir. Aynı zamanda Speed Dome kameralar bir uyarı anında istenilen noktaya sabitlenebilir. Eğer siz de üstün performans sunan kaliteli IP kamera sistemlerinden bir tanesini istiyorsanız, MaviAlarm’ı ziyaret edebilir ve aklınızdaki tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.