Blog Image

Honeywell Yangın Alarm Sistemleri

Honeywell yangın alarm sistemleri günümüzde geniş bir kullanım alanı bulunan güvenlik sistemleridir. Kullanıldığı alana göre çeşitli modelleri bulunan yangın algılama sistemleri, mal ve can güvenliğini sağlamada büyük bir öneme sahiptir. Dünya çapında yüksek kaliteli güvenlik sistemleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Honeywell, geliştirdiği üstün teknolojili sistemleri ile günün her saati kesintisiz güvenlik sağlar. Türkiye’de sıklıkla kullanılan güvenlik markalarından biri olan Honeywell’in yangın algılama sistemleri toplu yaşam alanlarında kullanılır.

 

Honeywell Yangın Algılama Sistemleri

Kullanıcılarına yenilikçi bir yaklaşımla koruma alanı sunan Honeywell yangın alarm sistemleri, sahip olduğu birincil yangın önleme ve acil durum bildirim fonksiyonları sayesinde güçlü bir koruma sunar. Modüler şekilde tasarlanan ve maksimum korumayı garanti eden Honeywell yangın algılama sistemleri, yazılım odaklı tasarımlarıyla geniş alanlarda bile tam koruma sağlar. Kolay kurulumu ve basit sistem arayüzü ile müşterilerin memnuniyeti üzerine çalışır. İç mekanlarda kullanılan duman dedektörü modelleri, kriz anını etkili bir şekilde yöneterek binalardan verimli bir tahliye yapılmasını sağlar. Anons ve sesli bildirim üzerine tasarlanan Honeywell yangın sistemi, kalabalık alanlarda insanların minimum sürede bilgilendirilmesine yardımcı olur. Sesli alarm özelliği sayesinde tehlike içeren durumlarda yüksek sesle uyarı vererek gerekli tahliye işlemlerini uygular. Sıklıkla AVM, konferans salonları, okul, ofis gibi halka açık yerlerde tercih edilen Honeywell yangın alarm sistemleri, tek seferde çok sayıda insanın uyarılmasına yardımcı olur.

 

Honeywell Yangın Sistemi

Kapalı alanlarda kullanılan Honeywell yangın dedektörü modelleri, sahip olduğu termometreler sayesinde içerideki ani sıcaklık değişimlerini algılayarak uyarı verir. Konvansiyonel alarm dedektörü prensibine sahip olan bu sistemler aynı zamanda gaz kaçağı gibi durumlarda da aktif hale gelir. Mal kaybını sıfıra indirmek amacıyla tasarlanan ve depo, iş yeri gibi geniş alanlarda kullanılan yangın alarmları ise sıcaklığın kaynağını bularak yangının çıkış noktasını belirler. Bu yöntem, Honeywell yangın paneli aracılığıyla kontrol edilir ve olası bir yangına erken müdahale edilebilir. Minimum sapma payı göze alınarak hazırlanan Honeywell yangın alarm sistemleri iş yerleri ve kurumsal firmaların dışında toplu yaşam alanlarında kullanılabilir. İhtiyaç duyduğunuz yangın alarm sistemlerine Mavi Alarm ile ulaşabilir, can ve mal güvenliğinizi güvence altına alabilirsiniz.