Blog Image

Hikvision DS-K1TA70MI-T Isı Ölçerli Yüz Tanıma Terminali

İş merkezlerinde, AVM lerde ve toplu geçiş noktalarının tamamında kıllanılabilecek olan termal ısı ölçerli yüz tanıma terminali ile geçiş noktalarında kişilerin ateş değerlerini ölçer ve maske kontrolü yapar. Hikvision DS-K1TA70MI-T termal yüz tanıma cihazı ile İşletmenizin giriş noktalarında sosyal mesafenin korunup, sisteme tanımlı veya tanımsız her kişinin ateşini termal sensör ile ölçümler. 

 

Sisteme bağlı bir turnike var ise normal değerlerdeki kişilerin geçişini hızlandırırken ısı değeri yüksek veya maske takılması zorunluyken maske kullanmayan kişilerin geçişini kısıtlar ve dilerseniz ilgili birimlere bildirimler yapar. Isı ölçümü yapması pandemi döneminde oldukça etkili bir çözüm olmasının yanında sistemde yüz tanıma ile geçiş sağlanabilmesi geçiş noktalarında yüz tespiti ile geçiş sağlanabileceği gibi ilgili kişilerin yetkileri bulunmadığı alanlarda dolaşımınıda kısıtlayabilirsiniz.

Giriş çıkış takibi yapan, girişlerde parmak izi veya kart ile geçişi sağlayan alanlarda yüz tanıma sistemi ile geçişlerin kontrolü yapması için bir dönüşüm fırsatıda sunmakta olup, yüz tanıma sistemi dönüşüne ek olarak tüm kişilerin ateşini ölçen bir sisteme de sahip olacaksınız. Pandemi dönemi kalabalık alanlarda termal kamera sistemi çözümleri arasında en ekonomik olan sistem ısı ölçüm özellikli yüz tanıma sistemleridir.