Blog Image

Gece Görüşlü Kamera Sistemleri

Kızılötesi dalga boyunda görüntü kaydetme özelliğiyle, zifiri karanlıkta bile net ve yüksek çözünürlükte görüntü akışı sağlayan yeni nesil IR led teknolojili kameralarla güvenlik sistemleriyle gece saatlerinde güvenlik denetimi yapmak problem olmaktan çıkıyor. Dış mekânda geniş alanların güvenliğinden ev ve işyerlerine kadar her mekânda maksimum güvenlik vaat eden bu kameralar ışık şiddetinin düşmesiyle birlikte otomatik olarak siyah-beyaz infrared yani kızılötesi moda geçer. Eşzamanlı olarak kameranın gece görüş ledleri de devreye girdiğinden, ortam ışığı insan gözünün hiçbir şey algılayamayacağı kadar düşük bile olsa kamera üzerinden net görüntü alınması mümkün olur. İnsan gözünün görme eşiğinin ötesinde yer alan kızılötesi ışık tayfını kullanan bu gelişmiş özelliklere sahip kameralarla karanlık bölgelerin güvenlik açığına neden olması gibi bir problem kalmıyor.

 

Gece karanlığında görüntü alarak, ortama izinsiz giriş çıkıp olup olmadığının takibi ve kamera kayıtlarının incelenmesi gereken durumlarda karanlık yüzünden sorun yaşanmaması açısından büyük avantaj sunan bu kameralar ışığın şiddetine göre otomatik olarak kızılötesi led devreye girer. Bu zifiri karanlıkta görüntü almak üzere otomatik devreye geçen kamerayla alınan görüntü siyah beyaz olmakta ancak dijital ortama aktarılan kamera kayıtlarında bile yüksek çözünürlük elde edilebildiği için yüz tanımlanması bile kolaylıkla yapılabilmekte. İnsan gözünün algılayamadığı kızılötesi ışınım sağlayan led sistem, ortamdaki insanlar tarafından fark edilmez yani kameranın devre olduğu izinsiz giriş yapan kişi veya kişilerce anlaşılmaz. Kızılötesi ışın demetleri ortamdaki nesnelere ve insanlara çarptığında insan gözü bu ışınları algılamadığı için izinsiz girişler hemen fark edilebilir.

 

Siyah beyaz moda otomatik olarak geçen ve ışık yoğunluğu çok düşük olsa bile mükemmel görüntü alınmasını sağlayan gece görüşlü kamera sistemleri farklı ihtiyaçlar için kullanılacak her tip güvenlik ve alarm sistemine kolayca entegre edilebilir. Kızılötesi led destekli bu gece görüş kameralarıyla ilgili proje aşamasından başlayarak sizlere kurulum dahil her konuda yardım olan profesyonel ekibimize, güvenlik ve kamera sistemleriyle ilgili tüm sorularınız ve fiyat teklifi almak için dilediğiniz zaman bir telefonla ulaşabilirsiniz.