Blog Image

ExProof Güvenlik Sistemleri

Petrol, LPG, kömür, doğal gaz, şeker fabrikaları, kereste ve mobilya fabrikaları gibi yanıcı ve patlayıcı depolama alanları ile benzeri yüksek riskli bölgelerde ExProof güvenlik sistemleri sıkça tercih edilir. Birçok farklı sanayi dallarında iş icabı gereği veya onarım ve bakım esnasında oluşan patlayıcılara karşı önlem almak amacıyla tercih edilen ExProof güvenlik sistemleri; gaz, yanıcı madde buharı, toz veya elektrikli aletlerin neden olduğu faktörlerden oluşan tehlikeli durumlar karşısında, kişilerin ve kurumların tedbir alabilmesi amacıyla kullanılır.

 

ExProof Kamera Sistemleri

Yanıcı ve patlayıcı depolama alanlarında tehlikeli ortamların oluşmasına zemin hazırlayan birçok risk faktörü bulunur. Bu nedenle yanıcı ve patlayıcı ortamları güvenilir kılmaya yardımcı olan ekipmanlar içinde olması gerekenleri sıralayan ATEX sertifikası, “Ex Proof” güvenlik sertifikası için zorunludur. Bu sayede uluslararası değer taşıyan bu belge, patlayıcı ve yanıcı depolama alanlarında güvenli bir çalışma ortamı sunar. Bu nedenle iş güvenliği açısından can ve mal güvenliğini hedef alan önemli tasarımlar arasında Ex-Proof kamera sistemleri yer alır. Bunun için Ex-Proof güvenlik sistemleri, MaviAlarm tarafından, ortamdaki patlamaya ve yanmaya neden olabilecek gaz ve tozun tutuşmasını önleyen teknolojik cihazlar olarak kullanıma sunulur. Ex-proof kamera sistemlerinde bulunan teknik özelliklerinin varlığı sayesinde hem dışarıya kıvılcım çıkması hem de cihazın içine kıvılcım girmesi engellenmiş olur. Yanmaya ve patlamaya karşı dayanıklı olacak şekilde dizayn edilen bu teknolojik ürünler, özel bir yalıtım sistemi ile kendini korumayı başarır. Bununla birlikte ısıya ve darbeye karşı özel koruma sistemi bulunan bu cihazlar, MaviAlarm`ın hizmete sunduğu IP kameralarıyla birlikte de kullanılabilir.

 

ExProof Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Kişilerin can ve mal güvenliğini korumak için tasarlanan ExProof güvenlik sistemleri, tedbir ve güvenlik bakımından tehlikeli ortamlarda bulundurulması zorunlu olan cihazlardır. Bununla birlikte;

  • Tehlikeli ortamlar için dizayn edilen bu cihazlar, herhangi bir risk faktörünü önleme amacıyla tasarlanır ve bunun için de gerekli olan tüm donanımlara sahiptir.
  • Her yönüyle koruma amacı taşıyan Ex-Proof alarm sistemleri, her türlü zor şartlarda çalışmaya meyilli olacak şekilde dizayn edilir.
  • ATEX sertifikasına sahip olan Ex-Proof yangın alarm sistemleri, olası tehlike anında can ve mal güvenliğini korumaya yardımcı olur.
  • Tehlike anında çalışma ortamlarının güvenliğini sağlama konusunda başarılı sonuçlar gösterir.
  • Yüksek basınca ve ısıya karşı dayanıklı olan bu cihazlar, üstün performans göstererek riskleri minimum seviyeye indirger.
  • Kusursuz hizmet anlayışıyla birlikte güvenli çalışma ortamlarının sağlanmasında oldukça etilidir.
  • Ex-Proof yangın alarm sistemleri, tehlike oluşmaya başlamadan önce birtakım tedbirler almak konusunda kişilere ve kurumlara büyük kolaylık sağlar.
  • Ayrıca Ex-Proof yangın alarm sistemleri, tehlike anında herkesi uyararak tahliye edilmesi gerektiği ile ilgili de zaman kazandırır.

 

ExProof Kamera Muhafazaları

Riskli ortamlarda kullanımı zorunlu olan Ex-Proof kamera sistemlerini koruyan özel yalıtımlı kamera muhafazaları vardır. Ex-Proof kamera muhafazaları, yangın ve patlayıcı riski fazla olan bölgelerde ve benzeri yüksek riskli alanlarda yoğun olarak tercih edilir. Özellikle petrol, gaz ve kimyasal tesislerde yaygın olarak kullanılan bu cihazlar, üstün performans sergileyerek kamerayı koruması altına alır. Aynı zamanda etrafta bulunan yüksek basınç sebebiyle de iç patlamaya karşı yüksek oranda koruma sağlar. Bununla beraber aleve ve darbelere karşı yüksek korunak sağlayan bu cihazları, ağır çalışma ortamlarında güvenle kullanabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak yanıcı ve patlayıcı depolama alanlarında kullanılan tüm ürünler, ATEX sertifikasına sahiptir ve çalışma koşullarına uygun olacak şekilde tasarlanır. Siz de ATEX sertifikalı Ex-Proof kamera muhafazalarına ve ExProof güvenlik sistemlerine MaviAlarm güvencesiyle kolayca ulaşabilirsiniz.