Blog Image

Bosch Güvenlik Sistemleri

Bosch güvenlik sistemleri kategorisinde ürettiği ürün ve çözümler ile dünyada lider bir üretici konumundadır. Orta ve büyük çaplı projelerde profesyonel olarak uçtan uca çözümler sunar. İşletme içerisinde yangın hadiselerine karşı yangın algılama sistemleri. Yangın anında tahliyeyi kolaylaştıracak acil anons sistemleri. Geçiş noktalarında kontrollü geçişler için kartlı geçiş sistemi. Gözetim için IP video kamera sistemleri ve hırsızlık vakaları için hırsız alarm sistemi çözümleri sunar. Çatı yazılım ile tüm bu çözümleri tek bir noktadan izler, kontrol eder ve yönetirsiniz. Her bir çözüm çatı yazılım yardımı ile tam entegre olarak çalışır. Tek bir merkezden tüm güvenlik sistemi çözümlerinizi kontrol edebilme avantajını yaşarsınız.

 

Bosch IP Video Güvenlik Kamera Sistemi

Bosch IP Video Kamera Sistemleri için teknoloji sloganıyla yola çıkmış olup, üst düzey bir video gözetim çözümü sunar. Sürdürülebilir ve güvenli çözümleri ile tahmine dayalı analizler yapar. Yapılan bu analizler ile olası durumlar için olayın gerçekleştiği veya gerçekleşmeye yakın olduğunda bilgiler verir. Ön görülmeyen durumların tahmin edilebildiği bir video gözetim çözümleri ile üst düzey güvenlik kamerası çözümleri. AI yapay zeka ile AIoT cihaz entegrasyon kabiliyeti sayesinde standart bir kamera sisteminden çok daha yetenekli hale gelir. Tüm zorlu hava koşulu ve muhalefetlerine dayanıklı çözümleri ile son derece sağlam mimariye sahiptir.

 

Bosch Yangın Algılama Sistemi

Bosch Yangın Algılama Sisteminin önceliği, kurulu olduğun alanı tam donanımlı bir şekilde yangın hadisesine karşı güvende tutmaktır. Akıllı adreslenebilir aktif cihazlar hızlı ve kararlı bir şekilde çalışır. Bu kararlılık ile gerçek bir yangın veya gaz kaçağı durumlarında hız bir şekilde alarm durumuna geçer. Sistem içerisinde Yangın algılama dedektörleri, Isı algılama ve ısı artış dedektörü, alarm durumlarında uyarıcı sirenler ve kontrol modülleri yer almaktadır. Olası bir felaketi önlemede efektif olarak rol alır. Yangın anında entegre edilmiş acil anons sistemini aktif edip, otomatik olarak hızlıca anons yapmasını sağlar.

 

Bosch Kartlı Geçiş Sistemi

Bosch Kartlı Geçiş Sistemi ile mekan içerisinde girişi sadece yetkili kişiler tarafından ve yetkisiz kişilerin girişlerini engellemek istediğiniz alanlarda güvenle kullanırsınız. Kartlı geçiş sistemini, güvenlik kameraları ve hırsız alarm sistemi ile entegre edilebilmesi sayesinde çok esnek bir yapıya sahiptir. Yönetim yazılımı oldukça basit ve kullanıcı dostudur. Bu sayede istenilen raporlamalar ve diğer taleplere hızlı çözülmer sunar. Access Kontrol sistemi içerisinde temassız kart okuyan okuyucular ve biometrik okuma yapan parmak izi okuyuzular gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 

Bosch Acil Anons ve Seslendirme Çözümleri

Bosch güvenlik sistemleri ile entegre edilebilen eksen yapıya sahip acil anons ve genel seslendirme sistemleri. Genel seslendirme sistemi ile IP network tabanlı çözüm ve donanıma sahip olursunuz. Tüm sistem ağ tabanlı çalıştığından yapısal kablo kirliliğinin önüne geçer. Tüm sistemin tek bir merkezden yönetimi gibi esnek bir yapıya sahiptir. İşletme içerisinde bölgesel olarak müzik yayını veya anons durumlarında kararlı bir şekilde çalışır.

Acil anons durumlarında yangın alarm panelinden gelen bildirim ile ortamda önceden kaydedilmiş anonsları gerçekleştirir. Oteleler, AVM ler, Fabrikalar ve benzeri kalabalık alanlarda tahliye anonsu hayati bir önem taşır.