Blog Image

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

Özellikle büyük ve kompleks yapılarda yaşayanları başta yangın tehlikesi olmak üzere her türlü riskli konuda uyarmak için geliştirilen acil anons ve seslendirme sistemleri bugün için vazgeçilmez sistemler arasında yer alıyor. Sistem bir bütün olarak değerlendirildiğinde pek çok farklı donanıma ihtiyaç duyuyor. Üstelik birbiriyle entegre şekilde çalışması gereken bu sistemler belirli bazı kriterleri taşıyan yapılarda yasal zorunluluk. Binaların yangından korunmasına dair yönetmelik çerçevesinde 5000 metrekareden daha büyük inşaat alanları veya yüksekliği 51,5 metreyi geçen tüm binalarda sistemin kurulu bulunması yasal zorunluluk. Ayrıca 200 yataktan fazla kapasitesi bulunan oteller ve içerisinde dolaşım halinde 1000 kişinin bulunduğu yapılar yine bu hayati önem taşıyan sistemi kurmak zorundadır.

Acil Anons Sistemi Kullanım Alanları

Başta sosyal tesisler olmak üzere fabrika, okul otel veya alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılan acil anons sistemi günümüzün ileri teknolojilerinden yararlanıyor. Bunun yanı sıra özellikle endüstriyel tesisler ve fabrikalarda rastladığımız bu sistem hastaneler ve sağlık kuruluşları tarafından da tercih ediliyor. Eğer sizlerde tesisleriniz veya sorumlu olduğunuz yapı için sistemi kurmayı düşünüyorsanız firmamızın etkin hizmetlerinden ve üstün teknolojisinden mutlaka yararlanmanızı öneriyoruz. Sistemi edinmeye karar vermenizin ardından uzman ekibimiz çalışma sahasında bir fizibilite çalışması gerçekleştiriyor ve ihtiyaç duyulan ilave donanımın tespitini yapıyor.

Acil Anons Sistemi Kurulumu  

Artık teknolojik imkânlar çerçevesinde acil anons sistemi kurulumu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Profesyonellik gerektiren bu uygulamayı firmamızdan talep etmeniz durumunda gerek fizibilite çalışması gerekse kurulum hızlı ve sorunsuz şekilde teslim ediliyor. Bu çerçevede

  • Kabin tavan ve kolon tipi hoparlörler
  • Dijital kontrol merkezi
  • Mikrofon
  • 60 zona kadar sistem kurulumu
  • Hem analog hem de dijital seslendirme sistemleri
  • Otomatik müzik yayını yapılabilmesini sağlayan analog veya dijital anons istasyonu
  • Network ağı ile kontrol edilebilen entegrasyon
  • Kullanıcı odaklı basit ara yüze sahip yazılım desteği

Şeklinde sistemlerimizin teknik özelliklerini sıralamamız mümkündür. Bunun yanı sıra periyodik olarak yapılması gereken anonsları belirli bir zaman dilimi içerisinde tekrarlayabilen acil anons ve seslendirme sistemleri özellikle yangın algılama tertibatı gibi diğer güvenlik çözümleri ile bir bütün halinde çalışıyor.