Blog Image

Acil Anons Sistemi

Bilindiği üzere kompleks yapılar ve büyük tesislerde acil anons sistemi bulundurulması şarttır. Aksi takdirde bu büyük yapıda ihtiyaç duyulan çağrılar iletilmesi gereken yerlere çok geç ulaşacağından çeşitli aksamalara neden olacaktır. Elbette bu duyurular sadece belirli bir hizmet talebi için gerçekleşmez ve bazen acil durumların hızlı bir şekilde duyurulmasına ihtiyaç duyulur. Sözgelimi bir hastanenin doktor çağrısı veya bir kamu kuruluşunda mobil ekibin göreve çıkarılması gibi daha pek çok farklı alanda bu sistemin varlığına ihtiyaç bulunur. Peki, sistemi nasıl edineceksiniz ve sistemin diğer teknik ayrıntıları nelerdir. Dilerseniz acil anons sistemi nasıl bir süreç sonunda kuruluyor biraz daha yakından inceleyelim.

Acil Anons Sistemleri İle Müzik Yayını Yapabilirsiniz

Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde sıkça rastladığımız müzik yayınları acil anons sistemleri tarafından gerçekleştirilebilir ve sistem sadece duyurulara yönelik hizmet vermenin ötesinde çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Bu nedenle sistemin sadece binanın tahliyesi veya yangın gibi zorunlu durumlar için kurulduğunu düşünmek yanlış olur. Ayrıca sistemin yasal standartları taşıyan bazı yapılarda kurulmasının kanuni zorunluluk olduğunu hemen belirtelim. Örneğin toplam alanı 5000 metrekareden büyük inşaat alanları, 200 ve üzeri yatak kapasitesi bulunan oteller , "binaların yangından korunması hakkında yönetmelik" gereğince acil anons sistemi bulundurmak zorundadırlar. Bunun yanı sıra 51,5 metre ve üzerindeki yüksekliğe sahip binalar ve yapı içerisinde 1000 kişiden fazla insanın bulunduğu alanlar yine bu yönetmeliğe tabidir.

Acil Anons Sistemi Fiyatları Uygun Seviyelerde Bulunuyor

İsterseniz bu noktadan itibaren acil anons sistemi fiyatları ve kurulum hakkında sizleri bilgilendirelim. Öncelikle uygulama sahasına gelerek ses sisteminin kurulum noktalarını belirliyoruz. Dilerseniz sistemin donanım anlamında hangi teknik özellikleri içerdiğini maddeler halinde sıralayalım;

  • Bir Kontrol Merkezi ve mikrofon sistemi
  • IP modül kurulumu sayesinde ister kablolu sistemler kurabiliyoruz
  • Eğer kablosuz bir sistem tercih edecekseniz bu UHF frekansları kullanarak yine sistemi kurabiliyoruz

İbadethaneler, fabrikalar, endüstriyel tesisler, eğitim kurumları, belediyeler, kamu binaları ve cezaevleri gibi pek çok farklı sahada kullanılabilecek sistemimizle ilgili sormak istediklerinizi web sayfamızda bulunan telefon numaralarımız üzerinden firmamıza aktarabilirsiniz. Başta acil anons sistemi olmak üzere yangın alarm sistemleri tarzında uygulamaların kurulum ve montaj hizmetleri gerçekleştiren firmamızı tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.